Nepodarená prvá tretina

Aj týmito troma slovami by sme mohli nazvať vystúpenia Slovana v ostatných štyroch stretnutiach. V každom z nich Slovan po prvej časti prehrával. Či už o gól, dva alebo o tri. Zápasy musel v ostatných častiach hry doťahovať.  Podarilo sa mu to proti silnej Kazani, s ktorou prehral až na nájazdy. Inak tomu bol s Ladou, kde sa prvé dve strely na Brusta skončili gólom. Slovan proti súperovi nenašiel recept na úspech, ťahal v zápase za kratší koniec. Všetko by  bolo inak, aby Slovan nemusel od úvodu meniť taktiku, s ktorou vstúpil do zápasu. Treba rešpektovať aj kvality a silu súpera, ten využíval chyby belasých.  V Záhrebe Slovan podobne ako s Ladou prehrával po prvej časti o dva góly. Dostal v priebehu štyroch minút dva góly. Aj keď do konca stretnutia ostávalo veľa času, zvrat či vyrovnanie neprišlo. Prehrávať po prvej tretine 0:3 je ťažká rana pre nejedno mužstvo. Dostať dva góly z troch počas presiloviek, to tiež nedodá mužstvu na psychike. Tie Torpedo využilo, vytvorilo si komfortný náskok v zápase. Doťahovať tento stav je proti súperom v KHL veľakrát komplikované.  Čim to je, že sa to belasým stalo štyrikrát v rade? Zastaví Slovan túto negatívnu štatistiku v stretnutí proti Minsku?

Chyby patria k hokeju, ten kto ich spraví viac väčšinou odchádza z ľadu porazený. Slovan je v situácii, keď si moc takých chýb nemôže dovoliť. Boj o play-off je neúprosný, každá jedna chyba ho stojí bodovú stratu na svojich súperov. Do konca ligového ročníka ostáva odohrať ešte veľa zápasov.