Odohrať čo najviac zápasov, praje si Viedenský

Marek Viedenský v uplynulej sezóne patril do skupiny hráčov, ktorí kvôli ťažkému zraneniu museli vynechať veľkú časť základnej časti. Po dlhej a veríme, že úspešnej rekonvalescencii sa Marek hlásil na prvom tréningu pred sezónou. Do zápasov sa prvýkrát zapojil na turnaji v Kasseli.

Ako hodnotíte prípravnu na novú sezónu?

“Osobne som nechcel nič uponáhlať, je ale škoda, že výsledky mužstva neboli podľa našich predstáv.”

Zdravotne ste už na 100 percent pripravený na sezónu?

“Odohral som pár prípravných zápasov, nešiel som ale naplno, šetril som si zranené koleno. Ale do súťažných stretnutí už pôjdem a budem pripravený na 100 percent.”

Svoje prvé zápasy ste absolvovali na Wingas cupe, aký to bol turnaj?

“Bol to náročný turnaj, odohrali sme tri zápasy za tri dni. Navyše boli na turnaji zvláštne pravidlá, s čím sme nepočítali. Napriek tomu sme sa snažili hrať čo najlepšie ako vieme a dobre sa pripraviť na novú sezónu. Samozrejme prehrať o gól vždy mrzí.”

S kým ste najčastejšie nastupovali v jednej formácii?

“Tréner to menil, najčastejšie som ale hral s Kašpim a Řepom (Kašparom a Řepíkom pozn. red.). Pre mňa bolo cťou hrať s takýmito hráčmi.”

Blíži sa nový ročník, aké sú vaše očakávania?

“Dúfam, že pre mňa bude dlhšia ako tá predchádzajúca. Verím, že odohrám čo najviac stretnutí, a budú sa mi vyhýbať zranenia. Ako mužstvo chceme postúpiť do play-off.”

V úvode cestujete na tri zápasy von, začínate s SKA Petrohrad. Je to pre vás výzva?

“Čakajú nás mimoriadne nároční súperi, pokúsime sa ale zahrať tak, aby sme domov priniesli nejaké body. Vstup do sezóny je vždy mimoriadne dôležitý.”

 

 

Pridaj komentár