Odveta The New Saints F.C. vs. Šk Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Góly: Marko Milinković v 74. a 89. minúte.

Slovan nastúpil do odvety s jednou zmenou v zostave. Halenára nahradil Grendel. Na štadióne Rhyl FC, kde sa hrá táto odveta, mohol ísť do vedenia Slovan. Aktivitu Soumaha však nezúročil Fořt. Hneď z protiútoku mohli udrieť aj domáci, ale brankár Perniš výborne zasiahol pred Draperom. Potom sa dlhšie nič nedialo, hra sa odohrávala v strede ihriska. Do „pološance“ sa dostal Milinković, jeho strela letela tesne vedľa Harrisonovej brány. Nepresne vystrelil i domáci Wilde. Slovan sa pokúšal streliť úvodný gól zápasu hlavne po štandardných situáciách. V prvom polčase zahrával až 5 rohov. Po jednom z nich hlavičkoval do brvna Čikoš. V komornej atmosfére diváci gól v prvých 45 minútach nevideli.

Druhý polčas Slovan začal aktívne, vytvoril si územnú prevahu.  Domáci sa do šancí nedostávali, čo hralo hosťom do karát. V 59. minúte prišlo k prvému striedaniu na domácej strane. Williamsa nahradil Darlington.V 60. minúte po dlhom pase od Fořta trestuhodne zahodil gólovú šancu Milinković. V 66. minúte prvýkrát striedal aj Slovan. Kapitána Žofčáka nahradil Karol Mészáros. V 69. minúte sa nešťastne po nevydarenej strele zranil Soumah, ktorého nahradil Halenár. V 73. minúte sa Slovan dočkal vytúženého gólu. Po priamom kope Halenára sa k odrazenej lopte dostal Milinković a krížnou strelou dostal belasých do vedenia 1:0. Po vedúcom góle sa dlho nič nedialo, až prišla pekná lopta v 84. minúte od Čikosa na Fořta, ktorý mohol zvýšiť na 2:0 pre Slovan. Jeho strelu ale zblokoval obranca TNS na rohový kop. Ku koncu si na Mészarosa vyšliapol za cenu žltej karty striedajúci Darlington. Marko Milinković trafil presne k žrdi a stanovil na konečných 2:0. Ešte v závere prišiel na ihrisko Jakúbek, ktorý vystriedal Grendela.

Slovan postúpil do ďalšieho kola, kde sa stretne s Moldavským tímom Sheriff Tiraspoľ.

Zostavy :

The New Saints F.C.: Harrison – K. Edwards, Baker, Marriott, Seargeant, Spender – A. Edwards, Finley – Williams – Wilde, Draper
Náhradníci: Mullock – Evans, Rawlinson, Ruscoe, Fraughan, Darlington, Quigley

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský – Milinković, Lásik, Grendel, Žofčák (C) – Soumah – Fořt
Náhradníci: Polaček – Halenár, Jakúbek, Matejka, Mészáros, Peltier, Sipľak

Rozhodca: Jakob Kehlet (DEN) – Lars Rix (DEN), Heine Sørensen (DEN), Jens Maae (DEN).

Pridaj komentár