Päť postrehov zo zápasu s Medveščakom Záhreb

Príprava belasých sa blíži ku svojmu koncu. Svoj predposledný zápas odohrali proti odvekému rivalovi zo Záhrebu, s ktorým si body po remíze 2:2 podelili. S kapitánskym Céčkom na hrudi Slovanistov viedol Marek Viedenský, člen prvej formácie. Jeho parťák z útoku Václav Nedorost sa postaral v druhej tretine o zaujímavý moment, keď zbúral hlavného rozhodcu, ktorý sa iba ťažko zdvíhal z ľadu.

Nečakaný úvod

Zápas sa sotva začal, aby už v tretej minúte zviedol tvrdý súboj s útočníkom Záhrebu Patrik Luža, po ktorom prasklo pri striedačkách plexisklo. Táto skutočnosť poslala hráčov z lavičiek na ľad, kde sa „verejným“ korčuľovaním udržiavali v prevádzkovej teplote. Za necelých 10 minút sa v hre pokračovalo. Ako keby sa začal nový zápas, nakoľko počas úvodných troch minút sa na ľade nič extra neudialo.

Nedisciplinový Medveščak

Hráči Záhrebu prišli do Bratislavy s vizitkou „zlých“ mužov, ktorou sa prezentovali v prípravnom stretnutí proti Litvínovu. Vedenie Slovana zrejme chcelo predísť prípadným zraneniam, preto zo zostavy vynechalo prvý útok, či Kundrátka s Meszárošom. Voľno dostali aj ďalší hráči. Napokon sa v zápase viackrát iskrilo, diváci boli svedkami šarvátok a provokácii zo strany hráčov súpera. Miloš Říha viackrát dohováral mužom v pruhovanom, nakoľko niektoré zákroky na hráčov Slovana boli zbytočne tvrdé a neprimerané k charakteru samotného duelu.

Bojovnosť mladých

Jeden z posledných duelov v príprave, to bola aj šance pre mladých, ktorí mali možnosť ukázať sa trénerom. Viacerí sa ukázali v dobrom svetle, tréner belasých si ich vyskúšal  v oslabeniach i presilovkách. Zaujali Bačík s Vopelkom, zlý zápas neodohral ani Šiška. Prvý menovaný sa dokonca nebál zapojiť do potýčky, keď sa zastal svojho brankára, ktorý bol počas druhej tretiny nešetrne poslaný na ľad. Vopelka previedol viacero dobrých ťahov na bránku, svoju príležitosť v samostatných nájazdoch však nepremenil, úspešný v tejto disciplíne nebol ani Halama.

14021655_10209257814419206_1650122994727855674_n

Dôležité buly

Vyhrané buly je základ úspech pri štandardnej situácii. Slovan mal pri vhadzovaniach v tomto stretnutí navrch, čo dokumentoval Jeglič vedúcim gólom, keď sa po vyhratom buly dostal k puku a bleskovou strelou využil krátku 21 sekundovú presilovku 5-3. Za pozornosť stojí aj skutočnosť, že Záhreb počas druhej tretiny ohrozil Poggeho bránu iba trikrát, zatiaľ čo belasí vyslali 13 striel. Pomohli mu k tomu číslu presilovky, ale najmä vyhraté vhadzovania, po ktorých mohli obrancovia hádzať puky smer brána.

Vykúpenie v závere

Už sa zdalo, že Slovan bude ťahať proti Záhrebu za kratší koniec. Päť sekúnd pred klaksónom po druhej Plastinovej prihrávke vyrovnal jeho partner z obrany Ivan Švarný. Gól visel vo vzduchu už dlhšie, nakoľko hráči súpera v závere duelu svojou spomínanou nedisciplinovanosťou oslabili svoj tím, poslali ho do troch, naskytla sa belasým možnosť hrať dlhú presilovku o dvoch hráčov. Taylor napokon kapituloval, v zápase patril medzi najlepších hráčov súpera, keď najmä v druhej tretine chytil tri čisté góly.