Slovan nestačil na Sibir, Okulov s hetrikom

HC Slovan Bratislava – HK Sibir Novosibirsk 2:5 (0:2, 1:2 ,1:1)

Góly: 24. Cheechoo (Brust), 49. Smoleňák (Cheechoo) – 7. Okulov (Šalunov), 17. Okulov (A. Gluchov, Menšikov), 38. Okulov (A. Gluchov), 38. Boychuk (Šalunov), 56. Beľakov (Boychuk, Sannikov).

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Meszároš, F. Novák, Plastino, Švarný, Ďaloga, Starosta, Sersen – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Chipchura, Lušňák, Jeglič – Musatov, Kopecký, Smoleňák – Petráš, Šiška, Vopelka

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – Beľakov, Polášek, Menšikov, Lukin, Mišarin, Vereščagin, Arťomov, Naumov – Boychuk, Šalunov, Sannikov – Žafiarov, Kemppainen, Arťuchin – Butuzov, Vorošilo, Pervušin – Okulov, A. Gluchov, Skabelka.

Rozhodca: Buturlin, Sergejev – Kučava, Novikov Vylúčenia: 5:4 navyše Burst 10 min  OT a s Menšikovom 2+2, Petráš 5+DKZ, Presilovky: 0:0 Oslabenia 0:0.

Slovan vstúpil do zápasu opatrne. V piatej minúte sa do šance dostával Smoleňák, Taylor bol pozorný. Hostia trpezlivo čakali na svoju šancu, tej sa dočkali po chybnej Novákovej rozohrávke otvoril skóre mladý Okulov. Odpovedať mohol Smoleňák, ten v prečíslení volil strelu, na ktorú si Taylor počkal. Vzápätí hostia nevyužili presilovku, v oslabení sa do príležitosti dostal Ďaloga. V 17.minúte využil dieru v obrane na prienikovú prihrávku Okulov, ktorý sa z brejku nemýlil 0:2.

Slovan vstúpil do druhej časti dobre, aktivitou si vypýtal presilovku 5v3. V jej závere Cheechoo znížil. Jeho gól musel odobriť až videorozhodca, nakoľko bol v akcii aj Smoleňák, ktorý sa dotkol puku korčuľou. Slovan ožil, vyrovnávajúci gól mal na hokejke Smoleňák. V polovici zápasu rozhodcovia neodpískali dva fauly na Brusta, brankár Slovana si to išiel vydiskutovať so súperom, inkasoval 2+2. O pár minút si vyslúžil aj osobný trest. Tento moment bol kľúčový vo vývoji zápasu. Slovan musel hrať dlhú oslabovku, aby v jej záver Okulov skompletizoval hetrik. Vzápätí sa presadil aj Boychuk 1:4.

Tretiu tretinu začal Slovan štvorminútovou presilovkou, tá belasým príliš nevyšla. Na 2:4 sa podarilo znížiť po spolupráci s Cheechoom Smoleňákovi. Tento gól dal belasým nádej, už o pár sekúnd mohol na rozdiel jedného gólu znížiť Jeglič. Hosťujúci tréner reagoval oddychovým časom, zastavil tlak belasých,  Na 2:5 mohol upraviť Boychuk, iba tesne minul odkrytú bránu. Sibir v závere pridal piaty gól, čím rozhodol o zisku troch bodov.