Druhá prehra v rade, tentokrát s Chabarovskom (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk  0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 44.Wandell (Teriajev, Achmetov)

HC Slovan: Garnett (Pavlas) – Kozák, Sersen, Starosta, Švarný, Mihalik, Valach, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy  – Jeglič, Skokan, Šťastný – Surový , Protasenja, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

Amur: Metsola (Pečurskij) – Šulakov, Zub, Teriajev, Kolář , Veriovkin, Aťušov, Kurbatov, Podzinš – Tarasov , Zohorna, Miklík – Achmetov, Vandell, Gračiov  – Vladislav Ušenin, Viačeslav Ušenin, Litovčenko – Fajzullin, Byvaľcev, Baškirov

Rozhodovali: Bukin, Rogačiov – Majtak, Pronskich

Diváci : 7218,  Vylúčenia: 6:4

Slovan začal náporom, jeho tlak prerušil Nedorostov útočný faul. Amur z presilovky Garnetta neohrozil. Aktivitou hýrili najmä štvrtý útok Slovana, ktorý  viackrát pritlačil Chabarovsk pred svojho brankára. Gól sa nepodarilo streliť Lušňákovi. Blízko k otváraciemu gólu mal  po Starostovej strele Jeglič,  jeho  šancu perfketným zákrokom Metsola vyrazil. V samom závere tretiny sa do nájazdu dostal Vandell, Garnett nemusel zasahovať. Švédova strela išla nad.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej tretine. Slovan bol strelecky aktívnejší ako Amur, sa snažil o vedúci góly. Jeho akciám však chýbala ľahkosť. V polovici zápasu uzamkol Slovan hostí do tretiny, ani Naygova šanca, či súhra Kašpara z Nedorostom ku gólu neviedli. Podobne ako v zápase s Vladivstokom, ani proti Chabarovsku si Slovan  nedokázal vytvoriť sústavný tlak počas presiloviek.

Pred treťou časťou bolo všetko otvorené. Slovan v nej prečkal oslabenie o dvoch hráčov, aby pri klasickej presilovke Amur využil svoju šancu a Vandell otvoril skóre.Tento  gól belasých zaskočil. Miloš Říha stiahol hru stiahol hru na tri útoku. V 47. minúte mohol vyrovnať Bartovič, jeho strelu fínsky brankár zneškodnil. Druhý gól hostí mal na hokejke Miklík, Garnett Slovan podržal. Tri minúty pred koncom mohol poslať zápas po Viedenského akcii do predĺženia Kozák, Metsola Amur zachránil. Ten sa stal hrdinom zápasu v poslednej sekunde, kedy Sersenovu strelu betónom vyrazil do rohu. Slovan tak prehral druhý zápas v rade.

Pridaj komentár