Päť postrehov zo zápasu s HC Soči

V nedeľu oslávil Miloš Říha svoje 57. narodeniny. Darček od hráčov v podobe troch bodov zo zápasu proti Soči ale nedostal. Slovan prehral štvrtýkrát v rade, doplatili na viaceré chyby, ktoré súper okamžite trestal. Dal síce štyri góly, ale ani to mu k zisku bodov nestačilo. Navyše, v treťom zápase v rade inkasoval až päť gólov.

Vlastné góly

Inak sa ani góly hostí v bránke Slovana nedajú nazvať. Slovan sa na góly nadrel, súper poľahky skóroval. Gól na 1:1 pripravila obrana belasých vyhodením puku priamo na hokejku súpera. V 23. minúte využil chybu v útočnom pásme Ščegoľkov, ktorý sa rútil na Garnetta takmer od červenej čiary, obrana Slovanu mu ustupovala, aby  vyrovnal. Rozohrávka kanadských brankárov bola spomínaná niekoľkokrát. Garnett sa už raz v zápase popálil, svoje druhé zaváhanie pridal proti Soči. V oboch prípadoch skončil puk v jeho sieti. Aj teraz ho nahradil Brust. Gól na 5:4 je kapitolou samou o sebe. Nielenže padol krátko po vyrovnávajúcom góle Slovana, ale v tom čase hrali Slovanisti dosť dlhú dobu vo štvorici, keď na ľad zabudol naskočiť Jeglič. Prečíslenie o jedného hráč poľahky súper využil. Tento počin stál Jegliča  jeho účinkovanie v stretnutí, viac do hry už nezasiahol.  Je to škoda, keďže Soči si vďaka takýmto chýbam pripísalo tri body, Slovan naopak prišiel o možnosť bodovať. V konečnom dôsledku všetkých ich päť gólov dosiahli po chybách Slovanu.

Presilovky

Kameň úrazu. A práve v nich sa rozhodujú zápasy. Slovan raz v početnej výhode skóroval, ale spôsob akým odohral viaceré početné výhody je alarmujúci. Pri svojej presilovke sa ani poriadne nedostal do pásma. Navyše, mal problémy vyhrávať vhadzovanie v útočnej tretine, čím zákonite strácal pásmo a čas niečo vymyslieť. Škoda, že nehral Paré, ten patril na vhadzovaniach medzi našich najúspešnejších hráčov. Je to taký paradox, súperi, ktorí hrajú proti Slovanu, sa nemajú problém dostať do pásma. Soči síce hralo presilovky staticky, často si posúvalo puk, ale vynútili si tlak.  Tlak okorenili vedúcim gólom na 4:3. Aby tej smoly v tomto zápase nemali Slovanisti málo, tento gól si tečoval do vlastnej brány Sersen.

Druhý útok

V zápase proti Soči sa presadil druhý útok. Miklík otváral skóre, Bartovič posúval Slovan do vedenia. Ten naposledy skóroval ešte  19. októbra proti Jekaterinburgu.  Táto dvojica doplnená o Tomáša Surového ale bola na ľade pri góle na 1:1. V druhej tretine mohol pridať svoj druhý gól v zápase Bartovič, ktorého po krídle do brejku vyslal Surový. Miesto zakončenia volil nahrávku, aby po jeho útočnom faule poslal Slovan do oslabenia. Keď o pár sekúnd sekol súpera Kašpar Slovan hral v trojici, čo Soči gólovo zúročilo. Napriek tomu si Miklík odniesol zo zápasu dva body (1+1), Bartovič rovnako dva body (1+1), Surový prispel prihrávkou.

Nerovný meter

Rozhodca s číslom 28 na drese sa predviedol viacerými šalamúnskymi rozhodnutiami. Už sme sa veľakrát presvedčili, že rozhodcovia sú najväčšou slabinou celej KHL. V zápase je tzv. malých faulov ako šafránu, drobné sekania, hákovania či držanie sú bežné. Vždy ostáva na mužoch v pruhovanom ako ich posúdia. Alebo nastavia rovnaký meter alebo svoj meter, kde z pravidla jedno družstvo cíti krivdu. Zápas proti Soči bol toho dôkazom, aj napriek tomu, že pomer vylúčených bol 6:10, rozhodcovia prehliadli hokejku v tvári, podrazenie hráča, do očí bijúce hákovania, ktoré boli opomenuté. Sekanie im však neušlo, ani podrazenia na strane  Slovanistov. Nebudeme sa vyhovárať, že Slovan prehral skrz rozhodcov,  šance na skórovanie mal, ale neuspel. O presilovkách sme sa bavili v inom bode. V každom prípade je to pre hráčov frustrujúce, keď vidia dvojitý meter. Hra v oslabení ich stojí navyše veľa síl.

Barkerova 20 prihrávka

Cam Barker odohral takmer celý čas na modrej čiare počas presilových hier. V zápase strávil na ľade dovedna 24 minút. Čo je ale najzáujímavšie, je skutočnosť, že na Šikina v bránke Soči vyslal päť streleckých pokusov. Čo je najviac z pomedzi všetkých hráčov Slovana v stretnutí!  Na obrancu skvelé číslo, škoda, že aspoň jedna strela neprešla za bránkovú čiaru. Svoju gólovú prihrávku číslo 20 v tejto sezóne si nepripísal svojim typickým spôsobom, ale po výmene puku s Kašparom.

 

Pridaj komentár