Preview: HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad

V utorok do Bratislavy zavíta ďalší súper zvučného mena. Tentokrát SKA Petrohrad, zápas sa začína o 19.00. V Západnej konferencii stráca kontakt so svojimi súpermi Dinamo Riga, ostatní bok po boku súperia o postupové priečky do play-off. Každý bod sa počíta.

screenshot_12

HC Slovan 

Slovan proti CSKA ukázal charakter, svojim výkonom aj napriek prehre po predĺžení potešil svojich fanúšikov. Tí mu po stretnutí za odvedený výkon zatlieskali. Belasých musí mrzieť skutočnosť, že nedokázali využiť ani jednu zo siedmych presilových hier. Dá sa povedať, že takmer počas celého zápasu bol Slovan svojmu súperovi vyrovnaným partnerom. CSKA dokázal v základnej hracej dobe skórovať iba po chybe Slovana. Proti SKA Slovanistov nečaká ľahký zápas, tí síce dokázali v Záhrebe vyrovnať zo 4:2 na 4:4, ale podobne ako belasí v predĺžení ťahali za kratší koniec. Slovan musí hrať disciplinovane a niečím prekvapiť svojho súpera, využiť ponúknuté šance. Taktiku naň by mohol poznať Miloš Říha, ktorý SKA v minulosti trénoval. Vo svojom druhom zápase sezóny sa dobre ukazoval Andrej Šťastný, ktorý v minulosti (3.12.2013) dokázal proti Petrohradu takto skórovať.

Dostane proti Petrohradu dôveru rovnaká zostava ako tá, čo nastúpila v nedeľu?

Brust (Pogge) – Plastino, Švarný, A. Meszároš, P. Luža, Marek Ďaloga, Pokorný, Kundrátek, P. Bačík – Jeglič, Taffe, V. Nedorost – Andrej Šťastný, Viedenský, Cheechoo – Chipchura, Zigo, Valský – J. Šiška, Lušňák, P. Skalický 

dsc09832

SKA Petrohrad

Petrohrad je víťaz Gagarinovho poháru zo sezóny 2014/2015. V tej ostatnej nestačil v konfernečnom finále na CSKA Moskvu. Play-off vôbec nevyšlo Kovaľčukovi, o ňom ruské média písali, že zvažuje odchod z tohto klubu. Iľja zostal, na skusy do NHL si to namieril Buchnevich, odkiaľ sa do Ruska vrátila rovno trojica hráčov Plotnikov, Tichonov (obaja Arizona), v neposlednom rade gentleman na ľade Pavel Datsjuk (Detroit). Ten bude pre zranenie v Bratislave chýbať. Okrem spomínaných hráčov sa pridal z Ufy pridal Prokhorkin, 19-gólový strelec z ostatnej sezóny. Zadné rady opustil veterán Kalinin (Spartak), Kuteinkin (Omsk) i Kadeykin (Lokomotiv), po roku a pol sa do Lady vrátil brankár Ježov. Jednotkou mužstva nie je prekvapujúco Koskinen, ale iba 20-ročný ruský talent Igor Šesťorkin. Ten sa v bráne predstavil 11-krát, obrovitý Fín iba 5-krát! Trénerom Petrohradu je známy odborník Lotyš Olegs Znaroks, jeho tím patrí medzi najlepšie skórujúce celky ligy, keď dokázal súperom nastrieľať 66 gólov. Naopak, hra v oslabení Petrohradu vôbec nejde. Horší ako SKA v tejto disciplíne je už iba Novokuzneck! Pri pohľade na zostavu nášho súpera je zrejmé, že sa na ľade predstaví aj bez Datsjuka hviezdna zostava.

Posledných päť zápasov

02.10.16 KHL Medvescak Zagreb SKA St. Petersburg 5 : 4
(4 : 4)
29.09.16 KHL SKA St. Petersburg Kunlun 3 : 0
27.09.16 KHL SKA St. Petersburg Vladivostok 3 : 2
(2 : 2)
25.09.16 KHL SKA St. Petersburg Amur Khabarovsk 4 : 1
23.09.16 KHL SKA St. Petersburg HC Yugra 9 : 4

Reč čísiel

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 16 b

Celkové skóre: 33:43

Bilancia doma : 2-1-1-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-1-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Václav Nedorost

Najlepší nahrávač: 7 asistencií Marek Viedenský

Najproduktívnejší hráč: 9 bodov Jeff Taffe

Najvyťažovanejší hráč: 22:03 minút Ivan Švarný

Najtrestanejší hráč: 40 minút Václav Nedorost

Celkový počet trestných minút: 270 minút

Úspešnosť brankárov: 91,8% Barry Brust, 88.7% Justin Pogge

Počet strelených gólov v presilovkách/oslabeniach: 9/2

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 15%/ 80.8%

Zranení hráči: Michal Sersen, Tomáš Starosta, Radek Smoleňák.

SKA Petrohrad

Počet bodov: 36 b

Celkové skóre: 66:35

Bilancia vonku: 2-0-2-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 3-1-1-0 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 10 gólov Alexander Barabanov

Najlepší nahrávač: 12 asistencií Iľja Kovalčuk

Najproduktívnejší hráč: 19 bodov Nikita Gusev a Iľja Kovalčuk

Najvyťažovanejší hráč: 20:53 minút Vjačeslav Vojonov

Najtrestanejší hráč: 29 minút Yegor Yakovlev

Celkový počet trestných minút:176 minút

Úspešnosť brankárov: Igor Šetyorkin 92.1 %, Miko Koskinen 90.5%

Počet strelených gólov v presilovkách/oslabeniach: 15/

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 23.4% /70.5%

Zranení hráči: Pavel Datsjuk, Dmitry Yudin

Pridaj komentár