Pohľad z A3 – Belasá schizofrénia

Belasý fanúšik zažíva v poslednom období zmiešané pocity. Aj keď sa už na prvý pohľad herný prejav zmenil a mužstvo hrá ofenzívnejšie, chýbajú body. Dlhšiu dobu ľudia volali po atraktívnejšej hre, aby sme hlavne v domácom prostredí hrali smelšie smerom dopredu a vyvíjali väčší tlak na súperovu bránu. Dá sa povedať, že výmena na trénerskom poste požadovanú zmenu priniesla.

Bohužiaľ však zlyhávame v koncovke a tým pádom je naša hra síce možno efektnejšia, ale často neefektívna. Badateľné je to hlavne v dueloch s papierovo slabšími, alebo v takzvaných „šesťbodových“ zápasoch, teda s priamymi súpermi o miestenku v play-off. Vo väčšine z nich sme síce vyrovnaným, ak nie lepším tímom, avšak s tesnými prehrami o gól-dva. A hlavne s nulou na konte do tabuľky. Body, ktoré nám budú v záverečnom sumáre určite chýbať.

Nechcem teraz rozoberať finančnú tému, spolieham sa na profesionalitu všetkých zainteresovaných. Faktom je, že šance, či strely v zápase sú a ja verím, alebo skôr chcem veriť, že je len otázka času, kedy sa naša impotentná koncovka zlomí a prídu aj góly. Bolo naivné si myslieť, že s novým trénerom príde hneď zmena o 180°. Dovolím si však povedať, že Petri Matikainen za tú krátku dobu spravil s tímom maximum, čo sa dalo a zmena z výrazne defenzívneho na badateľne ofenzívnejší prejav môže byť základným kameňom ďalšieho vývoja. Je škoda, že ak sa už vedenie rozhodlo pre zmenu, tá neprišla skôr a nový kouč tak nemá dostatok času lepšie spoznať hráčov.

Čas je neúprosný a pomaly sa blíži prelom rokov a s ním aj koniec základnej časti KHL. December bude pre Slovan zlomový.  Z desiatich zápasov odohrajú belasí doma osem.  V nich sa rozhodne, či zvyšné dva mesiace budeme stále môcť pomýšlať na účasť vo vyraďovacej fáze, alebo len dohrávať sezónu, od ktorej sme všetci očakávali podstatne viac. V daných zápasoch nepôjde o krásu, ale o body, o existenciu. To by si mali uvedomiť hráči, ale i vedenie klubu, ktoré by malo odstrániť všetky vedľajšie negatívne prvky, aby sa chlapci mohli sústrediť len na svoje výkony. Nuž a nás fanúšikov čaká mesiac plný „schízy“. Tešiť sa z ofenzívneho hokeja, po ktorom sme toľko volali?  Alebo prekúsnuť menej atraktívny, ale účelný hokej, ktorý nám môže priniesť body a zabezpečiť miestenku v play-off? Je na každom z nás, čo sa rozhodne preferovať. Najpodstatnejšie je však jedno. Aby sme všetci belasí v tomto neľahkom období pri chlapcoch stáli, pretože budú potrebovať podporu zo všetkých strán.

One thought on “Pohľad z A3 – Belasá schizofrénia

  • 2. decembra 2014 at 10:25
    Permalink

    Nie je co dodat, krajsie by som to nenapisal.
    My zacnime od seba, na tribunach podporujme chalanov a vyvarujme sa piskotu ked sa nieco ne(po)dari, aj ked na tento web to zbytocne pisem, tu sme normalni 🙂 😀

Pridaj komentár