Zaberie pozápasový míting v kabíne? (FOTO)

Po zápase Slovana s Magnitogorskom sme v kabíne zvyčajne roztrúsených hráčov našli sedieť pekne všetkých pokope. Napätá atmosféra sa v tom momentne dala naozaj krájať a bolo jasné, že tesne pred našim príchodom sa skončil pohovor medzi hráčmi. Potvrdil to aj strelec prvého gólu Milan Bartovič. „Nemáme dobré začiatky a začneme hrať, až keď dostaneme jeden či dva góly. Chýba nám väčší hlad po góloch už od úvodu. Teraz po zápase sme si všetci sadli a povedali si pár vecí. Treba veriť, ešte je pred nami veľa zápasov na to, aby sa to otočilo.“ Zápas mal rovnaký scenár ako ten proti Ufe. Hostia opäť viedli rozdielom dvoch gólov, aby tento náskok belasí neskôr zmazali. „Možno tým, že si uvedomíme, že nám už nič neostáva, tak začneme hrať, začneme viac strieľať a dávať to na bránu. Ale musíme samozrejme takto hrať celých šesťdesiat minút a nečakať, kým nám súper odbehne,“ skonštatoval Bartovič. Po góloch Platonova a Tereščenka to vyzeralo na jasnú záležitosť hostí, ktorí mali v prvých dvoch tretinách viac z hry, boli hokejovejší a udreli aj v presilovke. Naopak, Slovan bol v tejto štandardnej situácii opäť bezzubý. „Málo streľby, málo dôrazu. My musíme vyslať v presilovke oveľa viac striel. Celkovo musíme túto činnosť zjednodušiť a tlačiť sa viac do brány,“ vie recept rýchlonohý útočník.

Bartovic

No zabrať treba nielen v presilovkách. Hra Slovana je celkovo nevýrazná, volania po jej zjednodušení vyvetľuje Bartovič takto: „Strieľať zo všetkých pozícií, netreba hľadať hráča do prázdnej brány. Teraz nám to nejde, potrebujeme jeden víťazný zápas. Chýba nám sebavedomie, v opačnom prípade by sme ho opäť dostali do mužstva. Hra nám teraz nejde, takže dávať nejaké pekné góly do prázdnej brány, na to teraz proste nie je čas.“ Obrat Slovana opäť naštartovali zmeny v útokoch, najmä opätovné zaradenie Šťastného medzi Jegliča s Tičarom oživilo celú päťku. „Tréner chcel dať do hry impulz a prehádzal to. My sa na to nemôžeme pozerať, sme dostatočne vyspelí na to, aby sme sa s tým vysporiadali,“ reagoval na zmeny v zostave počas zápasu minuloročný kapitán. Slovan teraz čaká séria zápasov na ihriskách súperov, už v stredu sa predstaví na ľade Ufy, o dva dni neskôr zohrá odvetu v Magnitogorsku. Na úvod si teda zmeria sily s naozaj silnými súpermi. V tejto sezóne už ale dokázal, že sa mu so silnými mužstvami darí herne viac. Najmä doma má priebeh hry iný scenár, ako s papierovo slabšími mužstvami. Vyhovujú mu práve tieto tímy? „To si nemyslím. Ja nerozlišujem, či je silný súper, alebo slabý. Doma proste treba zbierať body. Nemyslím si, že Magnitogorsk predviedol svoje maximum, bod sa z tohto zápasu dal uchmatnúť,“ zakončil nespokojným hlasom Milan Bartovič.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“211″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“SBA_MAGNIT“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár