Prehra Slovana futbalovým výsledkom 0:1 (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Gorochov (Enlund, J. Novotný)

Slovan: Brust – Sersen, Barker, Valach, V. Mihálik, Luža, Švarný, L. Kozák – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Miklík, T. Surový, Bartovič – Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – D. Skokan, Lušňák, Skalický

Jaroslavľ: Murygin – Hersley, S. Kronwall, Gavrikov, Ľubuškin, Gorochov, Grigoriev, Koledov – Averin, Kontiola, D. Apaľkov – Sigariov, J. Novotný, Enlund – Galimov, Kartajev, Kapustin – Maľcev, A. Loktionov, Koňkov – Korškov

Rozhodovali: Bondar, Komarov – Goľak, Misiur  Vylúčenia: 4:6 na, navyše: Barker 5+10 min za bitku – Ľubuškin 5 min za bitku, Koledov 10 min za nešp. správanie, Presilovky 0:0 Oslabenia: 0:0 ,Diváci :10 055

Po opatrnom začiatku mal Slovan možnosť hrať štvorminútovú presilovku, veľa hokejovej krásy v nej nepreviedol. Hostia ustáli aj 47-sekundovú dvojnásobnú prevahu domácich. Po Sersenovej strele sa z ľadu ťažko zdvíhal Václav Nedorost. V 15. minúte sa hostia z ničoho nič dostali do vedenia, keď z pravého kruhu skóroval Gorochov. Vyrovnať sa belasým v závere tretiny nepodarilo.

Druhá tretina sa niesla v striedaní gólových šancí na oboch stranách. Viackrát  Lokomotiv  zvieral  Slovan, ktorý mal problém vyhodiť puk z vlastnej tretiny. Slovan dobre zahral svoju presilovku pri vylúčení Kartajeva, v ktorej si vytvorili viaceré dobré šance, brankár Murygin svoj tím podržal. V závere tretiny prišiel Ľubuškinov zákrok na Miklíka, ktorý zostal zo strany rozhodcov posúdený ako čistý. Svojho spoluhráča išiel pomstiť Barker, diváci boli svedkami bitky. f

Pred treťou tretinou bolo všetko otvorené. V 46. minúte Brust dobre zasiahol proti Enlundovej strele, poradil si aj s Novotného dorážkou. Slovan odpovedal šancou Skalického, s ktorú Murygin zneškodnil. Snaha sa Slovanu nemohla uprieť, ale chýbal mu väčší moment prekvapenia. Ruského brankára nedokázal v dobrej šanci prekonať ani Nagy. Lokomotiv v závere dobre bránil, čím  nedovolil Slovanu vyvinúť väčší tlak pri hre bez brankára. V posledných sekundách mal vyrovnávajúci gól na hokejke Lušňák, Murygin jeho puk vyrazil nad bránu.