Päť postrehov zo zápasu s Lokomotivom Jaroslavľ

Slovan zaznamenal piatu prehru v rade, druhú na domácom ľade. Pred vypredaným hľadiskom, v taktickom zápase nepredviedol okulahodiaci hokej. Atmosféra na štadióne nemala ten správny hokejový podtón. Ani v tomto stretnutí sa muži v pruhovanom nestratili.

Bez gólu sa nevyhráva

V ostatných štyroch zápasoch nastrieľali belasí 14 gólov, ani to im nestačilo na zisk viac ako jedného bodu. Proti Lokomotivu sa im nepodarilo prekonať Murygina ani raz, čoho vyústením bola piata prehra v sérii. Keď sa prehráva, hráčom to na psychike vôbec nepridáva. Strácajú istotu, ich sebavedomie nie je najvyššie. Slovan síce svojho súpera prestrieľal v pomere 38:29, ale gól nedal.

Nepísané hokejové pravidlo

Zvykne sa hovoriť, „ak nedáte gól v presilovej hre piatich proti trom, nezaslúžite si vyhrať“. Slovan mal túto možnosť dlhých 47 sekúnd. Zlyhal na tak potrebnom základnom predpoklade udržať sa v pásme, keď prehral vhadzovanie. Súper Brusta v trojici nebezpečne ohrozil. Slovan tak prišiel o množstvo drahocenných sekúnd v tejto početnej výhode, v ktorej vyslal na bránku súpera iba jedinú strelu. Okrem toho, Sersenov pokus nešťastne zasiahol Nedorosta do krku. Ten sa iba ťažko zdvíhal z ľadu, napokon v stretnutí pokračoval.

Rozohrávka z obrany 

Presná rozohrávka od obrancov môže priniesť moment prekvapenia, prečílsenia či vysunutia hráča do šance. Slovanu táto činnosť škrípe. Často je zdĺhavá, nepresná, či vlastnými spoluhráčmi nepochopená. A práve po zlej rozohrávke Slovana padol prvý a jediný gól zápasu. Na výlet do pásma Slovana sa vydal už 38-ročný obranca Gorochov, ktorý nikým nebránení presnou strelou zaznamenal svoj druhý gól v ročníku. Enlund čakal na svoju prvú asistenciu v sezóne na zápas v Bratislave. Zápas vôbec nevyšiel Jurajovi Valachovi, tomu to patrične nechal pocítiť aj Miloš Říha, ktorý mu viac ako dôrazne po jeho nepresných a občas naivných rozohrávkach na striedačke dohováral.

Zaujímavý paradox

Je to málokedy vídané, aby hra na presilovke išla najlepšie štvrtej formácii, miesto povestného elitného útoku. Takisto nebýva zvykom, aby hráči spomínanej štvrtej lajny hrali v závere zápasu, pri snahe o vyrovnanie a hre bez brankára. V Slovane to nie je nič výnimočné. Lušňák, Skalický a Skokan na ľade bojujú, za čo si od trénera vyslúžili spomínanú dôveru v týchto herných situáciach. V posledných sekundách to bol vedúci štvrtého útoku Patrik Lušňák, ktorý mal na hokejke vyrovnanie. Opäť stroskotal na výbornom Muryginovi, ktorý svojím výkonom potvrdil svoje vynikajúce ligové štatistky. Má na konte 23 zápasov, inkasoval v nich 26 gólov, čo mu s 95,2 % úspešnosťou vychádza 1.16 gólu na zápas.

Obranná stratégia

Toto je kľúč k úspechu takmer všetkých družstiev, ktoré sa predstavia v Bratislave. Tento účinný herný systém dokonale potvrdil aj Lokomotiv, ten sa dopredu extra nehrnul. Čakal na svoje príležitosti, napokon sa dočkal v 15.minúte.  V druhej časti to s obranou hrou prehnal Ľubuškin, keď nešetrne poslal k ľadu Miklíka. Slovan v zápase prišiel o strelca šiestich gólov z ostatných deviatich stretnutí. Ladislav Nagy po jeho odstúpení z hry pre podozrenie z otrasu mozgu  nastupoval v dvoch útokoch. Na Zorra pomstiteľa sa zahral Cam Barker, ktorý si to s Ľubuškinom rozdal v pästnom súboji. Asi po desiatich minútach rozhodcovia udelili obom bitkárom päťminútové tresty, Barker inkasoval navyše aj 10 minútový trest. Ľubuškinov zákrok zostal bez potrestania….. 

Pridaj komentár