Presvedčivé víťazstva v Nitre a v Topľčanoch

Juniori Slovana sa počas víkendu predstavili opäť vonku. V Nitre si zopakovali súboj z ostatného play-off, kde svojho súpera zdolali, vybojovali si tak bronzové medaily. V nedeľu sa presunuli do Topoľčian.

MMHK Nitra  – HC Slovan Bratislava 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

Góly: 21. Matejov –  3.Laššo (Jaško, Danišovský), 8.Šimonič (Kuzmín, Halama), 10.Alekseev (Krajč), 37. Alekseev (Dmitriev, Kuzmín) 46. Halama (Ficel, Jaško),  49. Danišovský (Šimonič)

Po úspešných výsledkoch z Prešova a Košíc uspel Slovan aj v Nitre. O svojom triumfe rozhodol v úvodnej tretine, ktorú vyhral presvedčivo 3:0. Nitre nepomohol ani gól zo „šatne“, ktorým znížil Matejov. Mladí Slovanisti zápas kontrolovali, pripísali si ďalšie víťazstvo.

HC Topoľčany – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Góly: 32. Mišuta (Margorín, Gašparovič)  3. Gabriel (Kundrát), Kndrát (Ficel), 18. Gabriel (Alekseev, Fereta), 44. Ficel (Danišovký, Laššo), 45. Jaško (Halama, Krajč)

Juniori Slovana dokázali vyhrať aj v Topoľčanoch. Podobne ako v Nitre, aj tentokrát položili základ k úspechu v prvej tretine. V polovici zápasu zaznamenal čestný úspech domácich Mišuta. Posledná časť vyšla hosťom z Bratislavy, tí navýšili svoje vedenie. V  tomto zápase sa v bránke Slovana predstavil Pavlas, v Nitre chytal Juríček. Slovan si bezpečne drží priebežne prvú priečku v tabuľke.