Preview: FK Senica – ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga má pre sebou už štvrté jarné kolo. V ňom sa Slovan predstaví na Záhorí, kde si zmeria sily s prekvapením jarnej časti – futbalistami Senice.  Stretnutie začína o 17.00. Tridsať minút pred týmto duelom v šlágri kola hostí DAC Dunajská Streda Žilinu. Súboj porazených, pre ktorých sa  počas týždňa skončilo účinkovanie v Slovnaft cupe. V sobotu je na programe aj zápas Ružomberku s Prešovom. Podbrezová v nedeľu privíta Trnavu, Trenčín Michalovce. Voľno majú Zlaté Moravce.

Screenshot_1

FK Senica

Futbalisti Senice na jar šokovali Žilinu, keď ju doma zdolali 2:0, za tri body uspeli aj v Trnave. Na jar ešte neinkasovali gól, nestratili ani bod. Dres Senice oblieka trojica hráčov, ktorá patrí Slovanu, respektíve jeho dres v minulosti obliekala. Patria medzi nich Juraj Kotula, Adrián Kopičár a Viktor Miklós. Veľmi dobré spomienky na Záhorie má aj Tomáš Kóňa, ktorý v minulosti v Senici hrával. V zime zo Senice odišlo viacero legionárov, v mužstve zostali iba štyria českí hráči a jeden Ukrajinec. Zvyšok tvoria Slováci, ktorí ako už bolo spomenuté vstúpili do jarnej časti nad očakávanie dobre. V bránke spoľahlivo chytá Šulla, ktorý dostal v zime aj pozvánku do reprezentácie.

DSC_6255

ŠK Slovan

Slovan je v lige aj v pohári stopercentní. Anglický týždeň po triumfe nad Trenčínom v Slovnaft cupe zakončí proti Senici. Streleckú fazónu naberajú viacerí hráči. K Priskinovi so Soumahom sa pridáva Čavrič, ktorý je svojou postavou a dobrou kopaciou technikou platným hráčom. V ostatnom zápase si dobre rozumel so Savičevičom, ktorý si po dlhšom čase pripomenul ako chutí radosť z gólu. Slovan nemôže počítať aj s dvojicou Soumah a De Marco. Tí sa vykartovali v ostatnom ligovom zápase s Michalovcami. Pre chorobu v stredu chýbal Joeri De Kamps. Slovanu sa proti Senici darí, bude si musieť dať však na Záhorákov pozor, nič nesmie podceniť. Dostane proti Senici príležitosti novic v belasom Uroš Damnjanovič?  Nastúpi od začiatku Vittek? V piatok s belasými podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt mládežnícky, 17-ročný reprezentačný ľavý obranca a člen U19 Samuel Kozlovský.

Reč čísel

FK Senica

Postavenie v tabuľke: 9

Počet bodov: 20

Celkové skóre: 17:23

Bilancia doma: 2-3-5 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z ostatných piatich zápasov: 2-1-2

Najlepší strelec: Turyna,Ranko, Pillár  všetci 2

Najviac žltých kariet: Daniel Turyna 6

Počet žltých / červených kariet: 33/2

Počet víťazstiev vo vzájomných prvoligových zápasoch: 2

ŠK Slovan Bratislava

Postavenie v tabuľke: 2

Počet bodov: 41

Celkové skóre:  37:22

Bilancia vonku: 3-1-4 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z ostatných piatich zápasov: 3-0-2

Najlepší strelec:  Seydouba Soumah 13 gólov

Najviac žltých kariet: František Kubík 6

Počet žltých / červených kariet: 38/2

Počet víťazstiev vo vzájomných prvoligových zápasoch: 17

 

Pridaj komentár