Preview: HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb

V sobotu 8.8. o 18.00 pokračuje príprava hokejistov Slovana na novú sezónu. Tretím súperom Slovana na domácom ľade bude zástupca z KHL Medveščak Záhreb. Slovanu dobre známy súper z ostatnej sezóny, odohral na Slovensku v piatok 7.8. priateľský zápas proti Banskej Bystrici. V stretnutí bohatom na góly, kde videli diváci deväť presných zásahov triumfoval 7:2. Hetrikom sa zaskvel Radek Smoleňák, jedna z nových tvári v drese Medveďov. Podobne ako Slovan aj Medveščak sa na jar spájal s možnosťou pôsobenia v EBEL lige od sezóny 2015/2016.

V tíme nášho súpera sa počas prestávky udialo viacero pozoruhodných zmien. Na lavičku prišiel nový tréner – Kanaďan Gordie Dwyer, ktorý privítal  takmer celý nový tím.Ten skúšal aj Slovákov Valacha s Pulišom.  Z pôvodného kádra zostalo minimum hráčov. Z tých známejších pokračujú Kanaďania Heeter, Glumac, Morrisonn, či naturalizovaný Švéd Hedberg. Medveščak stavil na prestavbu mužstva, do tímu prilákal české trio Mertl, Smoleňák, Kvapil. Zaujímavými menami sú Jämtin, Brulé a Saarinen, ktorí by mali spolu s českými hokejistami tvoriť útočnú kostru tímu. Do Záhrebu sa po krátkom pôsobení v Saipe vrátil Bjorkstrand. Obranu vystužil skúsený Fín Mäntylä a Kanaďan so skúsenostiami zo švédskej a fínskej ligy Gysbers. Oproti ostatnej sezóne budú dres Medveščaku obliekať viacerí ruskí hráči. 

Slovan má za sebou vydarené vystúpenia na domácom ľade. Mrzieť ho môžu chyby v závere zápasov s Brnom a Zlínom, kde prišiel o svoj jednogólový náskok. Obe stretnutia napokon zvládol v nájazdovej lotérii. Proti Brnu chytal Garnett, Zlínu čelil Brust. Miloš Říha v oboch zápasoch premiešal zostavou, na ľade dal priestor aj mladým hráčom. Proti Záhrebu nastúpi aj staronová tvár v belasom drese Michal Sersen.

Vzájomné zápasy:

 

04.01.15 KHL Medvescak Zagreb Slovan Bratislava 5 : 4
12.11.14 KHL Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 1 : 2
(1 : 1)
14.10.14 KHL Medvescak Zagreb Slovan Bratislava 1 : 0
26.09.14 KHL Medvescak Zagreb Slovan Bratislava 1 : 3
24.09.14 KHL Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 1 : 4
04.09.14 KHL Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 5 : 2
04.03.14 KHL Slovan Bratislava Medvescak Zagreb 2 : 3
13.09.13 KHL Medvescak Zagreb Slovan Bratislava 3 : 4
(3 : 3)

 

Nastúpi Slovan v tej zostave?

Garnett (Brust), Starosta, Švarný, Valach, Barker, Sersen, Luža, Mihálik, Rosandič, Jeglič-Tičar-Šťastný, Nedorost-Surový-Nagy, Bartovič-Viedenský-Murley, Skalický-Lušňák-Puliš -Skokan

Pridaj komentár