Preview : HC Slovan Bratislava vs. Medveščak Záhreb

Po 177 dňoch si bratislavský divák nájde cestu do Slovnaft Arény. 10.3. 2014 odohral HC Slovan posledný zápas sezóny, v ktorom sa rozlúčil s prehrou 1:2 v zápase o Pohár nádeje s Dinamom Minsk.

Po tomto stretnutí sa s belasým dresom rozlúčil Miro Šatan, ktorý tak uzavrel na neskorších Majstrovstvách sveta svoju bohatú hokejovú kariéru.

Dnes o 19.00 privítame v domácom prostredí Medveščak Záhreb. Atraktívny súper nielen z diváckeho hľadiska. Od konca minulej sezóny sa v oboch táboroch udiali viaceré zmeny v kádroch. Dalo by sa povedať, že v Medveščaku prišlo k „výpredaju“ hráčov, (až 19ti opustili chorvátsky tím). Medzi tie známejšie mená patria nám dobre známi Murley a Foster, okrem nich zmenili dres Cheechoo, Vesce, Ellison, Linglet a Švarný, ktorí si to namierili do Dinama Minsk. Týchto hráčov nahradili Anderson, Krog, Morrison, Hutchison, Stewart , Rodman či Mezei.

V príprave sa Medveščaku moc nedarilo, vyhrali iba jediný zápas, ale na to sa Slovan spoliehať nemôže. V lige už pôjde o veľa.

V ostatnej sezóne Slovan vyhral na ľade Medveščaku 4:3 pp( po góloch Kukumberga, Bartoviča, Netíka a Bližňáka). V domácom zápase sa tešil náš súper po výhre 3:2 (góly za Slovan Daňo,Bartovič, za hostí dnes Slovanisti Foster, Murley).

Domáci fanúšik je v očakávaní ako noví hráči zapadnú do kolotoča ligových zápasov. V príprave sa ukázal hráčsky potenciál, ktorý veríme, že hráči zúročia. S určitosťou proti svojmu bývalému klubu nenastúpi Kurtis Foster, ktorý laboruje so zranením hornej časti tela. Spolu s ním neuvidíme na ľade ani Martina Štajnocha, ktorý si doliečuje zlomená rebrá. Ostatní hráči sú zdravotne v poriadku.

Zápas vysiela v priamom prenose Sport2.

Veríme, že víťazna zostava :

Backlund (Janus) – Baranka, Sersen, Vondrka, Nedorost, Nagy – Sigalet, Starosta, Hudáček, Surový, Netík – Mihalik, Brejčák, Bartovič, Tičar, Murley – Luža, Ölvecký, White, Jeglič

 

Tip redakcie : 2:1

5 thoughts on “Preview : HC Slovan Bratislava vs. Medveščak Záhreb

Pridaj komentár