Preview: MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava

Fortunaligisti majú na programe tzv. „anglický týždeň“. Už v utorok pokračovala najvyššia súťaž na Slovanesku 10.kolom, v ktorom sme boli svedkami týchto výsledkov. Skalica si po remíze 2:2 podelila body s Dunajskou Stredou, Myjava sa po výhre 2:1 nad Ružomberkom dostala na druhé miesto v tabuľke, Podbrezová doma nestačila na Trnavu, ktorej podľahla 0:2 a Zlaté Moravce doma sfúkli Senicu 3:0. Šláger kola tentoraz uvidia diváci  v Trenčíne, kde o 18.20 pred kamerami TV Dajto privítajú Žilinu. Slovan sa predstaví o 20.00 na ihrisku nováčika z Michaloviec, zápas vysiela Slovak Sport TV1. Cez víkend je na programe ďalšie ligové kolo.

MFK Zemplín Michalovce

Nováčik nevstúpil do sezóny podľa predstáv, svoje prvé tri body získal v 4. kole po výhre 2:1 nad Zlatými Moravcami.  Druhé víťazstvo prišlo pre mnohých nečakane v deviatom kole, kedy Michalovce dokázali vyhrať 1:0 v Trnave. Do tímu v priebehu sezóny prišli noví hráči, ktorí by mali svojimi skúsenosťami tímu pomôcť. Jedným z nich je brankár Marián Kelemen, rodák z Michaloviec, ktorý v minulosti obliekal aj dres Slovana. Do útoku prišiel niekdajší kráľ strelcov v českej lige z roku 2009  Andrej Kerič, ktorý napol sieť 15-krát.

DSC_5583

ŠK Slovan Bratislava

Slovan v nedeľu remizoval s AS trenčín 0:0, hoci mal k trom bodom bližšie. Najväčšiu možnosť spálil v prvom polčase Gorosito. Svoj prvý zápas vo Fortuna lige odohral po svojom letnom prestupe do Slovana Vukan Savičevič.  V zápase zaujal peknými prihrávkami, súhra s Markom Milinkovičom by mohla fungovať. Posledné vystúpenie Slovana v Michalovciach sa datuje k 12.5.2010, kde vo finále Slovenského pohára Slovan presvedčivo zdolal Trnavu 6:0.  Belasí  v prebiehajúcej sezóne vyhrali na ihrsikách súperov iba raz, hneď v prvom kole zdolali Zlaté Moravce 2:1. Slovan sa bude musieť  zaobísť okrem dlhodobo zranených hráčov aj bez Jána Muchu.

Vzájomné zápasy

Tie sa datujú do takmer desaťročnej minulosti. Veľa gólov v týchto zápasoch nepadalo.

08.04.06 MFK Michalovce ŠK Slovan Bratislava 1 : 1
10.09.05 ŠK Slovan Bratislava MFK Michalovce 0 : 0
13.04.05 MFK Michalovce ŠK Slovan Bratislava 0 : 0
24.07.04 ŠK Slovan Bratislava MFK Michalovce 1 : 0

 

Stretnutie ako hlavný rozhodca povedie Mário Vlk,  na čiarach mu budú pomáhať páni Tomáš Vorel a Branislav Hrdlička.

Predstavia sa belasí v tejto zostave?

Krnáč – Sekulić, Saláta, Gorosito, Podaný – M. E. González – Milinkovič, Savičevič, Kubík – Zreľák, Priskin.

Pridaj komentár