Preview: MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava

Pohárová časť sezóny pokračuje odvetami v Slovenskom pohári už počas týždňa. Po bezgólovej remíze z Bratislavy je súboj o postup do finále medzi futbalistami Slovana a Žiliny otvorený. Stretnutie v Žiline začína  v utorok o 18.00. V druhom semifinále je o postupujúcom rozhodnuté, nakoľko Trenčín doma zdolal Ružomberok 5:1.

Stretnutie Žiliny so Slovanom  povedie ako hlavný rozhodca pán Dušan Sedlák, na čiarach mu budú pomáhať  Radoslav Bobko a Miroslav Benko.

MŠK Žilina

Žilina v piatok potvrdila, že zápasy s Dunajskou Stredou jej sedia. V pohári si s ňou poradila 3:0, o pár týždňov neskôr aj v lige 4:1. Tým sa dostali do boja o tretiu priečku, o ktorú je v ligovom pelotóne veľký záujem. Cesta do Európy vedie aj cez pohár, čoho sú si Žilinčania vedomí. V prvom zápase si na Slovane vytvorili viaceré šance, vďaka smole Slovanistov, ktorí boli ku gólu bližšie sa napokon zápas skončil 0:0.

SONY DSC

ŠK Slovan

Slovan konečne po dlhých 334  minútach našiel recept ako prekonať brankára súpera z hry. Naposledy belasí skórovali z hry v pohárovom stretnutí z 15.marca proti Senici, kedy sa presadil Priskin. Od vtedy im gól z hry nebol súdený. Túto smolnú štatistiku sa Slovanu podarilo zlomiť v stretnutí s Ružomberkom, kedy presne k tyčke namieril Crnkič. Ten sa možno prekvapujúco objavil v základnej zostave, svoju dôveru trénerovi splatil dobrým výkonom. Iba na lavičke presedel celý zápas Milinkovič, ktorý po príchode na ihrisko v zápase s Dunajskou Stredou i v stretnutí proti Žiline patril k najaktívnejším hráčom na ihrisku. “Máme veľmi krátku dobu na regeneráciu, musíme sa na odvetu dobre pripraviť. Je to pre nás druhý krok k finále, ak podáme taký výkon ako v druhom polčase proti Ružomberku, tak to musíme zvládnuť,” verí pred odvetou František Kubík.

Nastúpia belasí v tejto zostave? 

Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný – Simović, de Kamps – Milinkovič, Crnkič, Kubík– Vittek?

Pridaj komentár