Preview: ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín

9.kolo Fortuna ligy je rozložené do dvoch dní. Už v sobotu prekvapujúco Trnava podľahla na domácom ihrisku nováčikovi z Michaloviec 0:1. Žilina iba remizovala 2:2 so Skalicou. Ružomberok potvrdil tri body z Podbrezovej, Zlaté Moravce zdolal vysoko 5:2, Senica porazila Podbrezovú 3:1. Dunajská Streda nestačila doma na Myjavu, s ktorou prehrala 0:1. V nedeľu je na programe šláger kola, v ktorom Slovan na Pasienkoch privíta AS Trenčín. Zápas, pred ktorým pripravil Slovan pre svojich fanúšikov zaujímavý program spojený s autogramiádou.

ŠK Slovan 

Slovan po ostatnej prehre so Žilinou čaká ďalší ťažký súper. Majster s Trenčína, ktorý vedie ligový pelotón.Pre Cyperčana Nikkiho Papavasilioa možnosť na domácom ihrisku bodovať. V utorok si jeho tím poradil s ŠK Vinica, kde ale základnú zostavu tvorili hlavne hráči Slovana B. Slovan má čo svojmu súperovi odplácať, na jar s ním prehral v Slovnaft cupe, hoci v zápase viedol, v závere vedenie stratil. Simovič a Meszáros sú ešte mimo, potrebujú nejaký čas. Problémy pretrvávajú u Roba Vitteka, ale máme hráčov, ktorí sa chcú ukázať a nahradiť ich,“ povedal na margo zdravotného stavu svojich zverencov tréner belasých. 

slovan

AS Trenčín 

V lige zatiaľ kráča ako jediný bez prehry, jediný bod stratil po domácej remíze s Ružomberkom. Svoju hru máTrenčín založenú na pozornej obrane, keďže až v štyroch zápasoch nedostal gól. V lige inkasoval päť gólov. Zverenci Martina Ševelu sa opierajú hlavne o výkony legionárov, ktorých majú Trenčania v kádri deväť.

Vzájomné zápasy

Slovanu sa proti Trenčínu v poslednom čase nedarí. Naposledy dokázal svojho súpera poraziť v apríli v roku 2014. Každá zlá séria má svoj koniec.

05.04.15 FOR ŠK Slovan Bratislava AS Trenčín 1 : 3
05.10.14 FOR AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava 4 : 0
24.09.14 FOR ŠK Slovan Bratislava AS Trenčín 0 : 2
05.04.14 FOR AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava 0 : 1
18.10.13 FOR ŠK Slovan Bratislava AS Trenčín 0 : 3
28.07.13 FOR AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava 4 : 2

Stretnutie povedie ako hlavný rozhodca pán Hrčka, na čiarach mu budú pomáhať Chládek a Bobko. o 14.00 ho môžete sledovať na RTVS  na Dvojke.

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Mucha – Čikos, Gorosito, Saláta, Podaný, Sekulič, Milinkovič, Kubík, González,Priskin, Zreľák?

Pridaj komentár