Príprava majstrovských osláv

Zápasom proti Seredi ŠK Slovan ukončí úspešnú sezónu 2018/2019. Po tomto zápase sa na Tehelnom poli uskutočnia oslavy zisku titulu pre majstra Slovenska.

Najúspešnejší slovenský klub v tejto sezóne získal svoj celkovo 25. majstrovský titul a rekordný deviaty od roku 1993. Hráči a realizačný tím si po stretnutí prevezmú medaily a taktiež trofej pre majstra SR vo futbale. Klub pri tejto príležitosti pripravuje majstrovské oslavy.

Na Tehelnom poli je pre fanúšikov už od popoludňajších hodín pripravený pestrý sprievodný program. Hlavným bodom programu je bratislavské pokračovanie celoligového projektu FUTBAL V MESTE, ktorý prináša futbal priamo medzi fanúšikov, ktorí si môžu zahrať o postup do celoslovenského finále. Na námestí štadióna Tehelné pole sa fanúšikovia môžu už tradične tešiť na viaceré sprievodné aktivity pre deti i dospelých.

Počas nástupu hráčov na ihrisko opäť zaznie nová klubová hymna NA TEHELNOM POLI, ktorú v orchestrálnej verzii naspieval sólista Opery SND Ján Babjak.

Po stretnutí vypuknú na hracej ploche majstrovské oslavy. ŠK Slovan intenzívne komunikoval s ÚLK ako riadiacim orgánom súťaže s cieľom zabezpečiť dôstojný pozápasový ceremoniál. Hráči a realizačný tím si medaily a pohár prevezmú na pódiu, ktoré bude otočené smerom k hlavnej tribúne. Klub sa rozhodol, že fanúšikom umožní vstúpiť na hraciu plochu, aby mohli byť priamo súčasťou majstrovských osláv. 

„Veľkú zásluhu na titule majú aj fanúšikovia, ktorí boli dvanástym hráčom nášho mužstva a hráčom pomohli v náročných chvíľach. Sami hráči sa nás obracali s tým, že chcú, aby oslávili titul priamo s fanúšikmi. Klub sa rozhodol, že naši priaznivci budú môcť po zápase so Sereďou vstúpiť na hraciu plochu a byť súčasťou majstrovských osláv. Chceme však fanúšikov poprosiť, aby vyčkali na pokyn hlásateľa, a až potom vošli na ihrisko. Rovnako ich žiadame, aby sa riadili pokynmi usporiadateľov. Je naším spoločným záujmom, aby sme si z piatkového večera odniesli len pekné a pozitívne spomienky,“ povedal pre klubový web marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

Okrem majstrovských osláv sa bude piatkový večer niesť aj v zmysle rozlúčkového zápasu Róberta Vitteka, ktorý v pozícii hráča naposledy vybehne na Tehelné pole. Najlepší strelec slovenskej reprezentácie odohrá určitú minutáž podľa dohody s hlavným trénerom Martinom Ševelom. V stredu sa Vittek pripojil k tréningovému procesu s mužstvom. „Bol to príjemný pocit, dobre a schuti som si zatrénoval. Samozrejme som trochu cítil, že som rok nebol na ihrisku, je iné trénovať s tímom než pripravovať sa individuálne či na ľade ako v mojom prípade. Piatkový večer bude najmä o symbolike. Verím, že príde čo najviac fanúšikov. Má byť už krajšie počasie, čas v piatok večer je ideálny, nič nebráni ľuďom prísť. Pre mňa bude veľká česť, vďaka a pokora, ak fanúšikovia prídu na môj rozlúčkový zápas v čo najväčšom počte a každého, kto príde, si budem veľmi vážiť,“ povedal Róbert Vittek.

Pridaj komentár