Slovanistky urobili dôležitý krok za obhajobou titulu

Ženy Slovana Bratislava uspeli v nesmierne dôležitom zápase z hľadiska boja o titul, keď v domácom prostredí zvíťazili nad svojim veľkým rivalom Partizánom Bardejov 2:0. Bardejovčanky pred týmto duelom strácali na Bratislavčanky jeden bod a tak ich potrebovali zdolať. Belasé však vstúpili do súboja absolútne ideálnym scenárom, keď sa už v druhej minúte ujali vedenia po strele Natálie Adameckej. V ďalšom priebehu mali mierne navrch slovanistky, ktoré mohla v druhom polčase poslať do vedenia Simona Bačová, avšak vo vyloženej gólovej šanci nasmerovala loptu ponad prázdnu bránu. Domáce napokon druhý poisťovací gól zaznamenali v 69. minúte, keď hostkám nevyšla ofsajdová pasca, po ktorej sa Michaela Harvilová rútila sama na brankárku Solárovú a v zakončení sa nemýlila. V belasom drese absolvovala na pozícií ľavej obrankyne celý zápas ešte len 15-ročná talentová Tereza Mrocková, ktorá sa ponúknutej šance zhostila vynikajúco. „Mali sme výborný vstup do zápasu, veľmi rýchlo sme sa ujali vedenia. Vedeli sme, že Bardejov bude hrať na dlhé lopty, pre nás bolo dôležité vyhrávať súboje. Dievčatá splnili taktické pokyny a súpera počas celého stretnutia nepustili do vyloženej šance. Je to veľmi cenné víťazstvo, ešte sa však nemôžeme radovať. Dievčatám som hneď avizoval, aby si ani náhodou nemysleli, že to máme vo vrecku. Čakajú nás ešte dva náročné duely vonku, v Košiciach budeme čeliť nepríjemnému súperovi a rovnako Myjava má svoju kvalitu. Ideme však za svojím cieľom a chceme si udržať líderské postavenie,“ povedal tréner belasých žien Martin Masaryk. Slovanistky sa dve kolá pred koncom sezóny nachádzajú na prvom mieste tabuľky s trojbodovým náskokom pred Myjavou a štvorbodovým pred Bardejovom. V zostávajúcich dvoch stretnutiach sa predstavia na ihriskách súperov – 25. mája v Košiciach proti Lokomotíve a 2. júna na Myjave.