Privedie Papavasviliou slovinského reprezentanta?

Slovinský záložník Andraz Kirm je spojený s prechodom Nika Papavasvilioua do Slovana Bratislava. Uviedli to v stredu doobeda niektoré cyperské webové portály.

30-ročný Kirm, ktorý je v súčasnosti hráčom Omonie Nikózia, upadol do nemilosti trénera Costasa Kaiafasa v lete, ich vzťah sa v poslednej dobe ešte zhoršil po tom, čo Kaiafas nedal hráčovi dostatok hracieho času na ihrisku. Príchod belgického záložníka Ziguya Badibanga je ďalšou známkou toho, že bývalý hráč Groningenu a Wisly Krakow je pripravený opustiť Nikóziu.

Podľa správ z Cypru má Slovan, ktorý nedávno predstavil nového kormidelníka, záujem podpísať slovinského hráča. Kirm je okrem postu ľavého záložníka schopný hrať aj na ľavom krídle.

Kto je Andraz Kirm?

Narodil sa 6.9, 1984 v Ľublani. Hrával v tímoch NK Slovan Ľublana, NK Svoboda a Domžale. Po slovinských kluboch si ako prvé zahraničné angažmá skúsil v Poľsku, kde hral za Wislu Krakow. Odtiaľ putoval do holandského FC Groningen, odkiaľ prešiel do cyperskej Omonie Nikózia. V národnom tíme Slovinska nastúpil v 62 zápasoch a strelil v nich šesť gólov. Zahral si na svetovom šampionáte v Južnej Afrike, kde sa predstavili aj Slováci. Slovinci na MS postúpili v baráži cez Rusko, Kirm v týchto dvojzápasoch nastúpil v základnej zostave.

Pridaj komentár