HC Slovan po prvej štvrtine

Hokejisti Slovana pri výhre 3:2 nad Čerepovcom vstúpili do druhej štvrtiny ligovej sezóny. My sme sa pozreli na to, čo im všetko priniesla. Slovan sa so ziskom 19-bodov nachádza na 13.priečke, čo je o bod menej ako mal na konte vlani o tomto čase. Pri porovnaní súperov, s ktorými sa slovanisti stretli v úvode sezóny vlani, a s tými, na ktorých narazili v tejto je zrejmé, že tento rok mali hneď v úvode silných súperov, plus odohrali veľa duelov (9) na ich ľade. V KHL nie je slabý súper, ale je rozdiel odohrať duel s Kazaňou, Omskom, Ufou, Magnitkami, SKA  či CSKA ako ku všetkej úcte k súperom typu Chabarovsk, Riga alebo Podlosk.

Preto aktuálny počet 19 bodov môžeme považovať za asi reálny nakoľko zisk štyroch bodov zo zápasov s CSKA, SKA a Čerpepovec, ako aj z tripu proti Novokuznecku, Omsku a Novosibirsku je určite dobrý. Slovan postihlo viacero nečakaných okolností. Tou prvou bola bezpochyby strata Radka Smoleňáka, o ktorého prišli  po prvom stretnutí v Kazani, keď ho z hry na dva mesiace vyradil Zacharčuk. Slovan tak stratil v príprave výborne hrajúci prvý útok Cheechoo-Taffe-Smoleňák. Aby tej smoly nebolo málo, už v ďalšom zápase na mesiac prišiel aj o skúseného Tomáša Starostu. Zranenia patria k hokeju, ale pri pohľade na šírku kádra Slovanu a ďalšiu stratu v podobe Tomáša Kundrátka reprezentujúceho Česko na Svetovom pohári musel Miloš Říha dať možnosť mladým hráčom. Tým snahu nemôžeme odoprieť, ale v zápasoch bolo často vidno, že KHL je kvalitná súťaž.

_mg_9362

Ak by Slovan hral v plnej sile, tých bodov by možno bolo viac, kto vie. Každý zápas je iný. Pri pohľade na produktivitu mužstva zaujal fakt, že streleckým lídrom tímu je Václav Nedorost, autor piatich gólov. Dodajme, že v ostatnej sezóne ich mal na konte 13. Viedenského sedem prihrávok tiež nie je úplne najhorších, vlani ich mal 13. V obrane dobre začal Švarný, autor troch gólov. Z posíl Cheechoo bojuje, dostáva sa do šancí, no nepadá mu to. Určite viacerí čakali na jeho konte viac presných zásahov ako jeho súčasné tri góly. V útoku s Taffeom a Štastným by si mohol rozumieť, kým sa na ľad vráti Smoleňák. Veľmi dobre hrá Kyle Chipchura, jeho prínos pre mužstvo je obrovský. Jakub Valský v zápase „nabehá“ kvantum kilometrov, jeho výpomoc smerom do obrany je skvelá. Trošku za očakávaním zaostáva po dobrej prvej sezóne v KHL Pavol Skalický, ako keby ho postihol „syndróm druhej sezóny“. Brankári robia čo môžu. Brust ukazuje svoju extratriedu, jeho rozohrávka počas zápasu mu je známa, je to jednoducho jeho štýl. Pogge strieda lepšie výkony s tými horšími.

screenshot_6

Pri pohľade na tabuľku je zrejmé, že boj o playoff bude aj tento rok náročný. Dobre sa drží Minsk, Spartak, Čerepovec, prekvapujúco aj Podolsk. Štandard si udržujú tradične silní Petrohrad, CSKA, Dynamo Moskva, Lokomotiv, Novgorod a Soči. Za očakávaním sezóny je Jokerit. Slovan musí počas októbra nazbierať čo najviac bodov proti silným celkom, v novembri ho čakajú prijateľnejší súperi.

Pridaj komentár