Pät postrehov zo zápasu s Dinamom Minsk

Slovanu sa nepodarilo vyhrať nad Dinamom Minsk, s ktorým prehral tretí vzájomný duel v tomto ročníku. Tentokrát 2:4. Zápas nám priniesol viacero zaujímavých situácii.

Lunterov gól

Mário Lunter bol po stretnutí vyhlásený za najlepšieho hráča belasých.  Bol to on, kto vyrovnával na 1:1, keď dorazil svoju vlastnú strelu. Bola to siedma strela Slovanu na bránu, hoci na kocke bola braná ako piata. Krátko pred ním Rauova strela do betónov s poradovým číslom päť nebola započítaná. Následne Lunterov pokus číslo šesť a sedem už skončili v bránke.

Neviditeľní rozhodcovia

V tomto stretnutí nebolo rozhodcov na ľade takmer ani vidieť. Na obe strany posudzovali zákroky rovnako. Tie najväčšie, nepriehľadnuteľné ale správne odpískali. Išlo o podrazenie Lampera od Kogaleva, či Gélinasovo jasné bránenie v hre. V jeho prípade išlo o tzv. ručnú brzdu, aby zabránil protiútoku súpera. V zásade preto nemáme tentokrát rozhodcom nič vytknúť.

Gélinasov projektil

Kanadský obranca mal dobrý vstup do sezóny. Gólovo sa naposledy presadil 17.novembra proti Novgorodu. Proti Minsku hneď v prvej minúte druhej časti peknou strelou poslal svoj tím do vedenia. Gélinas bol pri chuti, viackrát v zápase preveril brankára Enrotha. V polovici druhej časti, sa mu do strely položil Kitarov. Kanadský hráč, ho trafil tvrdou strelou do ruky, hra pokračovala, ihneď po jej prerušení odkorčuľoval Kitarov na svoju hráčsku ľavicu, kde ho lekár ošetroval. Pár striedaní preto vynechal. Do stretnutia sa neskôr vrátil, a bol to on, kto dal štvrtý gól hostí do prázdnej brány.

Nevyužité možnosti

Snaha sa Slovanu nemôže uprieť.  Minsk nebol v zápase lepší, ale Slovan nedal góly z vyložených príležitostí. Za zmienku stojí pasáž z druhej tretiny, kde si postupne Slovanisti vytvorili takmer identické príležitosti. Chipchura, Lunter ani Bailey nepochodili, za čo prišiel trest. Súper sa prvýkrát v druhej časti dostal do príležitosti pred Štěpánka a skóroval. Mrzieť belasých môžu aj zaujímavé nevyužité možnosti v závere tretej časti.

Smolné góly

Slovan dostal v zápase smolné góly. Ani jeden nebol po vypracovanej šanci Minsku, po ktorej by padol gól. Gól na 1:0 dal Blum. Slovanu sa nepodarilo vyhodiť puk. Americký obranca ho poslal smer brána, kde bolo pred Štěpánkom „husto“. Ten puk zaregistroval až v sieti. Gól na 2:2 strelil Stepanov. Slovan vyvážal puk, Chipchura ho vyhadzoval po ľavej strane von z tretiny, kde nebol nikto, ale objavil sa tam hráč súpera, ktorý akurát naskočil z hráckej lavice. Nahodil puk na Štěpánka, ten vyrazil pred seba, kde stál nekrytý Stepanov. Gól na 2:3 padol v oslabení. Sersen nešťastne zlomil na modrej čiare hokejku, z brejku sa Volkov nemýlil.