Slovan B – Senec 1:1

Pred asi 150 divákmi sa v 7. kole Doxxbet-ligy skupiny Západ stretli v Prievoze béčko Slovana a ŠK Senec. V príjemnom počasí mali od začiatku miernu prevahu hostia. Legionár Jesus sa na úvod v prvej šanci iba zastreľoval, ale v 11. minúte opakovanou strelou otvoril skóre. Bratislavčania postupne vyrovnali hru, ale Senčania mali zápas pod kontrolou. Z nich bol najnebezpečnejší práve Jesus. Najväčšiu šancu „belasých“ spálil po polhodine hry Ďuriš, ktorý sám pred brankárom Kostolanským napálil loptu len doňho. Po zmene strán Slovan prevzal iniciatívu a napokon po polhodine hry vyrovnal aj skóre. Hostia zaváhali pri štandartke Slovana, ten rýchlo rozohral loptu a sám pred brankárom Senca sa ocitol Raimund Mikuš a vyrovnal na 1:1. Obrovskú šancu Senca na 2:0 pár minút predtým spálil bývalý hráč Slovana Polgár. Do konca stretnutia sa hral zaujímavý futbal s viacerými šancami na oboch stranách. Gól však už nepadol, a tak si mužstvá body podelili. Slovanisti sú po siedmich kolách na tretej priečke, na vedúcu Žilinu strácajú štyri body. O týždeň sa zverenci Jozefa Majoroša predstavia na pôde exligovej Nitry. Doma v Bratislave odohrajú zápas 9. kola v nedeľu 21. septembra o 10:30 proti Seredi, v ktorej drese pôsobia viacerí známi hráči ako Senecký, Velický či Peter Petráš.

Autor: Adam Lamačka