ŠK Slovan s mladíkom Adriánom Kopičárom, pribudol aj Hrubeš

ŠK Slovan Bratislava získal do svojich radov dvoch nových hráčov. Z MŠK Žilina zamieril do Bratislavy talentovaný mladík Adrián Kopičár, okrem neho sa na polročnom hosťovaní dohodol s českým brankárom Karlem Hrubešom. Ten prichádza zo Slávie Praha.

Stále iba devätnásťročný stredopoliar patrí medzi najväčšie slovenské talenty posledných rokov a právom sa prepracoval až na kapitánsky post v reprezentácii do devätnásť rokov. Vyniká kvalitnou rozohrávkou a na svoj vek má nevídaný prehľad v hre. Ide o pracanta, ktorý na ihrisku nechá všetko a vybojuje množstvo lôpt. Aj vďaka svojim charakterovým vlastnostiam si zaslúžil kapitánsku pánsku pri národnom mužstve.
Kopičár prichádza do nášho tímu s cieľom prebojovať sa do zostavy A-mužstva, kde by v budúcnosti mohol byť cennou výstužou v strede poľa. S mužstvom už odletel na herné sústredenie do Turecka.

„Adriána sme sledovali dlhodobo, je to hráč s veľkým potenciálom a perspektívou do budúcna stať sa pevnou súčasťou základnej zostavy A mužstva. Je len na ňom, aby sa tvrdou prácou a vytrvalosťou presadil a presvedčil trénerov o svojich futbalových kvalitách. V Adriánovom prípade rozhodla aj veľká túžba obliekať práve belasý dres. Ako som avizoval v predchádzajúcich rozhovoroch, som rád, že sa nám podarilo posilniť aj naše mládežnícke kategórie niekoľkými talentovanými futbalistami z celého Slovenska. Do U19 pribudol Polaščík, kategóriu U16 posilnil Kiss, Kozák, Hynek, Lukáčik, U15 Nagy a k U14 sa pripojil Šouc. Vytypovaných máme aj ďalších mladých hráčov, o ich prípadnom prestupe sa rozhodneme v najbližšej dobe. Všetci menovaní hráči budú súčasťou našej novovzniknutej Akadémie,“ uviedol pre klubový web o prestupoch viceprezident klubu a člen predstavenstva Ivan Kmotrík ml.

hrubes

Foto: ČTK  a skslovan.com

 

Pridaj komentár