Slovan neuspel na ľade Komety Brno

HC Kometa Brno – HC Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 30. Havránek (R. Zohorna), 50. Svoboda (Vincour), 58. Dočekal (H. Zohorna, Nahodil)

HC Kometa Brno: Čiliak – Krejčík, O. Němec, Gulaši, Král, Malec, Bartejs, Mikyska – Svoboda, Hruška, Vincour – Zaťovič, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, H. Zohorna – Havránek, Střondala, Dočekal.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek  – Voráček, Taimi, Hrnka, Smoleňák, Řepík – Fereta, Hedera, Skalický, Šťastný, Hecl – Bačík, Kozák, Kašpar, Mikúš, Buchtele – Černý, Boldižár, Hlinka, Sádecký, Sloboda, Liška

Rozhodovali: Jeřábek, Franěk – Svoboda, Lhotský.

Diváci: 3150

Prvá polovica prvej tretiny mala poznávací charakter.  Prvú príležitosť si vypracovali domáci, ktorí zatlačili belasých do tretiny, aby po  Zohornovej strele pohotovo zasahoval Štepánek. Brankár Slovana zmaril veľkú šancu Vincourovi, ktorý z predbránkového priestoru neuspel. Slovan mohol ísť do vedenia, ale v závere prvej tretiny neuspel v presilovej hre.

Do druhej časti lepšie vstúpil Slovan. Hrnka sa ocitol sám pred Čiliakom, ktorý zasahoval vyrážkovou. Už o tri minúty sa podarilo Komete skórovať,  Zohornu akciu úspešne do gólu pretavil Havránek. Druhý gól domácich mal na hokejke Nahodil, Štepánek jeho pokus zmaril. Veľkú šancu na vyrovnanie mal Slovan, keď nevyužil dlhú presilovku o dvoch hráčov.

Už v 41.minúte mohol vyrovnať  Smoleňák, jeho strela z prvej skončila na Čiliakovom betóne. KOmeta bola nebezpečná, narážala na spoľahlivo chytajúceho Štepánka.  Mikúšov pokus zblokovala obrana Brna. Desať minút pred koncom sa podarilo domácim pridať druhý gól, keď samostatnú akciu premenil Svoboda. Vzápätí na Štepánkovi stroskotal Nahodil. Skóre uzavrel na konečných 3:0 Dočekal.

Po skončení zápasu nasledovalo predĺženie, v ktorom gól nepadol. V samostatných nájazdoch v drese Slovana uspel. Mikúš, neuspeli Skalický, Smoleňák,ani Hrnka. Nájazdy vyhralo Brno 3:1. (Vincour, Havránek, Svoboda)