Slovan nezvládol rolu favorita, Cassovii doma podľahol o šesť bodov

BK Slovan Bratislava vs. BK SOUŽ Cassovia KE  51:57 (10:13, 24:4, 8:24, 9:16)

Po prekvapujúcej prehre v Banskej Bystrici 55:68 v ostatnom kole fanúšik Slovana čakal, že belasé odčinia túto prehru a porazia doma košickú Cassoviu, čím sa priblížia k účasti na Slovenskom pohári. To, že lopta je guľatá a v športe sa môže stať čokoľvek sa potvrdilo dnes v Dome Športu na Junáckej ulici.

V zápase, v ktorom išlo Slovanu o veľa, začali belasé expresne rýchlym košom, keď v prvých sekundách zápasu, Rieckej trojkový pokus doskočila Sandra Hujsiová, čím poslala Slovan do vedenia. Košičanky odpovedali a zdalo sa, že nás čaká bohatý zápas na body. Sťa by uťalo, koše prestali padať na oboch stranách. Slovanu sa nedarili trestné hody, v krátkom časovom úseku premenili slovanistky zo šiestich pokusov iba jeden! V deviatej minúte sa po Križmovej trojke dostal Slovan do vedenia 10:9. Záver prvej časti však nezvládol, prehral ju 10:13.

Druhú štvrtinu začali belasé dotlačeným košom, keď po treťom doskoku znížili na 12:13. Ako keby tento vydretý kôš naštartoval slovansitky, ktoré po Horonyovej trojke viedli 17:13, na čo tréner hostí reagoval oddychovým časom. Ten Slovan nezastavil, po dvoch trojkách Turzákovej a Hujsiovej viedli belasé v 15. minúte 23:15! V 18. minúte po ďalšej Hujsiovej trojke skóre narástlo na 32:15, aby po výbornej druhej štvrtine vyhral Slovan polčas 34:17.

Prestávku spestril kultúrny program, v ktorom sa predstavili tri malé päťročné dievčatá a skupina o päť rokov starších detí, ktoré predviedli tanečné vystúpenie.

Ak vyšiel prvý polčas Slovanu na výbornú, ten druhý bol sklamaním, ktoré si diváci na tribúne nevedia vysvetliť. Kam sa podela strelecká pohoda i presná koncovka z druhej štvrtiny? Dievčatá sa vrátili zo šatne ako vymenené. Slovan zaspal úvod, po minúte prehrával 0:4, navyše v priebehu štyroch minút zaznamenal iba jediný bod. Tréner Rakočevič reagoval oddychovým časom. Ten dievčatám nepomohol, práve naopak, odišla im úplne koncovka, pokazili veľa prihrávok, čo súper trestal, čím odšartoval svoju stíhaciu jazdu. V 28. minúte svietilo na ukazovateli skóre 38:36, Slovan svoje vedenie do konca tretej štvrtiny udržal rozdielom  jediného bodu 42:41.

Podobne ako úvod tretej štvrtiny ani úvod poslednej časti nezastihol belasé v ideálnom rozpoložení. Súper otočil vývoj zápasu vo svoj prospech, ujal sa vedenia 44:42.  V 33. minúte dokázal Slovan vyrovnať na 46:46, ale od tohto momentu schuti hrajúci súper z Košíc pridával jeden kôš za druhým. Samotný tréner Rakočevič sa pokúšal o zázrak, snažil sa prehovoriť svojim zverenkyniam počas oddychových časov do duše, ale nepomohlo mu to.

Slovan prekvapujúco prehral 51:57 a o účasť na Slovenskom pohári bude musieť ešte tuho zabojovať. Do hry sa po dnešnej výhre vrátila aj Cassovia. Kam sa podel belasý tím work, ktorý v ostatných domácich zápasoch zdobil BK Slovan?

Najlepšou strelkyňou domáceho celku bola s 9 bodmi Simona Marcová, za Cassoviu Košice si pripísala 16 bodov Zuzana Ivančáková

Tréner Danilo Rakočevič k zápasu :“ Pre nás bol dôležitý kultúrny program, ktorý tu dnes bol a nebolo dôležité, čo bude cez polčas v šatni. Tak sme začali druhý polčas, robili sme si srandu a tak to aj skončilo, nemám nič ďalej čo povedať. „