Slovan po víťazstve nad Europa FC v odvete prvého predkola pohára UEFA spečatil hladký postup

ŠK Slovan Bratislava – Europa FC 3:0 (2:0)

Góly: 21. Gorosito, 35. Zreľák, 68. Vittek (z pokutového kopu)

ŽK: 32. Kubík, 82. Mészáros – 45. Pacheco

Divákov: 2154

ŠK Slovan: Krnáč – Sekulič, Dobrotka, Gorosito (43. Saláta), Podaný – Simovič, Lásik (46. Mészáros) – Milinkovič, Zreľák, Kubík – Vittek (75. Priskin)

Europa FC: Bellido – Plazanič, Pacheco, Sanchez, Piñero – Jukič (64. Ortega), Akrapovic, Lopez, Moreno (71. Sokol) – Luque, Toncheff (86. Morgan)

Rozhodovali: A. Tean – A. Bodean, V. Mardari (všetci Macedónsko)

Slovan potvrdzoval v zápase úlohu favorita už od úvodu a už 4. minúte mal veľkú možnosť Zreľák, ktorý išiel sám na Bellida. Lopta mu však v koncovke ušla. V deviatej minúte Milinkovič síce pretiahol svoj center, odrazená lopta však pristála na kopačke Lásika, ten ale v dobrej pozícii mieril iba o nôh obrancu hostí. O päť minút Milinkovič hlavičkoval do priestoru bránky po Kubíkovom centri. Hostia potom zahrozili po priamom kope Luqeho, jeho tečovanú strelu Krnáč našťastie skrotil. V 21. minúte si mohli diváci po prvýkrát zakričať gól, po rohu sa akrobaticky presadil v šestnástke Gorosito. Na začiatku 27. minúty zaujala prihrávka stredom ihriska, ktorú Vittek vtipne prenechal Zreľákovi, Bellidova reakcia však prekazila plány útočníkovi belasých na zakončenie, brankár hostí výborne vybehol. Desať minút pred koncom polčasu vyšla belasým kombinácia, keď si po ľavej strane zbehol Podaný, ktorý vzápätí naservíroval loptu priamo na hlavu Zreľáka – 2:0. Hráči z Gibraltáru mohli vzápätí znížiť. Opäť to bol Luque, kto zahrával priamy kop z hranice šestnástky a Krnáč s námahou vyškriabal loptu do bezpečia. O pár sekúnd musel Slovan po prvýkrát striedať, keď sa Gorosito zrazil s jedným z hráčov hostí a jeho stav mu už nedovolil pokračovať v zápase. Prvý polčas zakončil pokus Vitteka, s ktorým si však brankár hostí poradil.

V druhom polčase zaujala ako prvá až situácia zo 65. minúty, keď sa do lopty oprel najaktívnejší hráč hostí Luque, jeho strelu však Krnáč kryl. Ihneď na to faulovali v šestnástke hostí Dobrotku a moldavský arbiter nariadil pokutový kop. Ten s prehľadom premenil Vittek a upravil na 3:0. Kanonier belasých mohol pridať aj štvrtý gól v 75. minúte, po mäkkom centri Zreľáka však mieril hlavou tesne nad. Bola to zároveň jeho posledná akcia v zápase, následne ho za potlesku riedko zaplnených tribún vystriedal Priskin. Krátko na to mali hostia veľkú šancu streliť  Slovanu prvý gól v dvojzápase, Ortega však ľavačkou tesne pred Krnáčom minul. V 82. minúte mali veľké šance na gól Kubík a po ňom aj Priskin, stav sa však nemenil. Ten napokon vydržal až do záverečného hvizdu a Slovan tak po výsledkoch 6:0 a 3:0 postupuje zaslúžene do druhého predkola pohára UEFA. V ňom ho čaká írsky Dublin FC.

Ohlasy po zápase:

Ján Švehlík (tréner Slovana): „O postupe sme rozhodli už v prvom polčase úvodného zápasu. Dnes sme hru kontrolovali a bez väčších problémov zvíťazili. Myslím si, že s rastúcou silou súperov sa budú naše výkony zlepšovať a budeme hrať tak, ako v prípravných stretnutiach v Rakúsku či Česku. Teší ma návrat Roba Vitteka, ktorý dnes viackrát potvrdil svoju kvalitu. Z vlastných skúseností viem, že naskočiť do súťažných zápasov po takej dlhej pauze nie je jednoduché. Nicolasa Gorosita odviezli do nemocnice, kde sa s podozrením na otras mozgu podrobil CT vyšetreniu, ktoré našťastie bolo negatívne. Zostáva však na pozorovaní a verím, že jeho stav nebude vážny. Čaká nás súper z Írska, na ktorého sa opäť musíme dôkladne pripraviť.“