Slovan podľahol Jaroslavli o dva góly, play-off sa mu opäť vzdialilo (FOTO + VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 7. Nedorost (Murley, Nagy) – 26. Konkov (Thornberg), 33. Galimov (Apalkov, Vishnevsky), 60. Averin

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Brejčák, Mihálik, Sersen, Luža – Rachůnek, Surový, Bartovič – Nagy, Nedorost, Ružička – Jeglič, Tičar, Vondrka – Šťastný, Murley, Ölvecký.

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiliev, Holos, Gorochov, Pašnin, Višnevský, Lubuškin – Plotnikov, Apalkov, Averin – Thornberg, Novotný, Konkov – Galimov, Platt, Kapustin – Korškov, Gračov, Musatov.

Rozhodca: Kulakov, Rogačov – Morozov, Sazanov. Vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Kapustin /Lokomotiv/ 10 min. OT. Presilovky: 1:1. Divákov: 9135.
Prvé veľké šance v tomto dôležitom zápase pre Slovan prišli po piatich minútach hry. Vtedy boli hostia v krátkom časovom slede vylúčení dvakrát po sebe. Šance Nagya a Murleyho zostali nevyužité, pri druhej presilovke sa však trafil Nedorost. Najskôr švihom z pravého kruhu vystrelil Nagy, túto strelu ešte Sanford vyrazil, puk sa dostal na Murleyho, ktorý efektnou zadovkou našiel voľného Nedorosta a ten otvoril skóre. Po góle dostali možnosť presilovky aj hostia a Konkov mal na hokejke vyrovnanie. Sám medzi kruhmi však nechal vyniknúť efektným zákrokom Backlunda. Ešte väčšiu možnosť mal vzápätí Averin, ten dokonca opečiatkoval pravú žrď. Aktivita hostí potom vyústila v ďalšiu presilovku, v ktorej mal Backlund opäť plné ruky práce. Päť minút pred koncom pri rovnovážnom stave vytiahol opäť famózny zákrok, keď kryl samostatný nájazd Korškova. V prvej tretine herne lepší hostia však  na Švéda v bráne belasých nevyzreli ani raz a aj preto išli do kabín s tesným náskokom práve domáci.
Hostia z Jaroslavle sa však v druhej tretine predsa len vyrovnania dočkali. Najskôr Backlund znova podržal Slovan v hre, v 26. minúte však pri ďalšom oslabení nestačil na dorážku Konkova. Slovan mal obrovskú možnosť na vyrovnanie po desiatich minútach prostrednej časti. Po strele Vondrku puk niekoľko stotín sekúnd poskakoval pred Sanfordom, nenašla sa však ani jedna hokejka na strane belasých, ktorá by ho dopravila do siete.  Vzápätí však udrelo na druhej strane. Baranka stratil puk v strede ihriska a rýchly protiútok zakončil Galimov tak, ako mal – 1:2. Tretí gól mohli hostia pridať v závere tretiny, opäť pri presilovke. Thornberg však našťastie mieril iba do Backlunda. Jaroslavl tak vrátil Slovanu požičané a po druhej tretine viedol pre zmenu o gól Lokomotiv.
V tretej tretine na jej začiatku dostal možnosť presilovky aj Slovan a po pár sekundách hral dokonca ďalšiu. Na rozdiel od hostí sa však do šancí dostával ťažko, v prevahe si síce vytvoril tlak, no strela, ktorá by vážnejšie ohrozila Sanforda neprišla. V 50. minúte mohli domáci toto zaváhanie napraviť. Ani tentokrát však vyrovnanie neprišlo a neprišlo ani po závare päť minút pred koncom, kedy sa po Vondrkovej strele nedostal k dorážke Tičar. Záverečná power-play, ktorú Slovan začal hrať minútu a 51 sekúnd pred koncom už len povrdila dominanciu hostí, tí ihneď po jej začiatku potvrdili víťazstvo Averinom. Slovan tak podľahol Lokomotivu Jaroslavl 1:3.
Hlasy trénerov po zápase:
Petri Matikainen, Slovan: „Blahoželám súperovi k víťazstvu. Napriek našej prehre však nemôžem hodnotiť zápas zle. Našlo sa v ňom mnoho pozitív v našej hre, vypracovali sme si dosť šancí. Musím si ich však zrejme vypracovať ešte viac, s jedným gólom totiž nemôžeme doma vyhrať.“
Dave King, Jaroslavl: „Ďakujem Slovanu za pekný férový zápas. Základ nášho víťazstva sme položili v prvej tretine, kedy sme dali súperovi možnosť skórovať v niekoľkých presilovkách, avšak moji zverenci výborne bránili a zblokovali množstvo striel.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“84″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan loko“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]