Slovan povedie Miloš Říha, hráčsky káder sa formuje

Na brífingu HC Slovan Bratislava vo štvrtok poobede oficiálne potvrdil generálny manažér klubu Maroš Krajči štart klubu v KHL v sezóne 2015/16 .

„Prípravu začneme v pondelok  6.7. v Lamači, pretože v Slovnaft aréne prebiehajú majstrovstvá sveta kadetov v stolnom tenise,“ povedal Krajči na úvod brífingu. Záujemci o permanentky sa tak môžu opäť tešiť na tímy ako Dinamo Moskva, CSKA či Petrohrad. „Permanentky sa začnú predávať zajtra, t.j. v piatok od 9:00 ráno. Pravidlá sa nemenia, prednostné právo majú držitelia starých permanentiek. Pripravujeme aj balíček top zápasov,“ prezradil generálny manažér.

Prekvapujúca informácia prišla po tom, čo Maroš Krajči odtajnil meno nového kormidelníka. Bude ním napokon Miloš Říha, jeho asistentmi budú pravdepodobne Roman Stantien a Vladimír Országh. „Miloš je skúsený tréner, všetci ho poznáte. Dohodli sme sa na zmluve na jeden rok.“

Ďalšia informácia, ktorá zaujímala fanúšikov, sa točila okolo finančných záväzkov klubu. Avizovaný ruský partner do Slovana nepríde. „Podporovať nás budú aj naďalej slovenskí partneri, avšak na základe rusko-slovenského biznisu. Tatravagónka a Respect nám navýšia rozpočet. Rokovania stále prebiehajú, tieto dni sú naozaj hektické,“ pokračoval Krajči a dodal: „Rokovania posledných dní nám dávajú zdravé sebavedomie na to, aby sme zabezpečili klub na dlhšiu dobu a vyhli sa trápeniu, aké sme prežívali vlani. Robíme všetko pre to, aby sme udržali Slovan v KHL na dlhšiu dobu.“

Svoj priestor dostali samozrejme aj hráči. Tí momentálne so Slovanom rokujú.  „Tých, ktorí sú pod zmluvou poznáte. Rokujeme s mnohými, aj s reprezentantmi. Všetko sa vyrieši v najbližších dňoch. Chceli sme aj Hrivíka, ten sa napokon upísal N.Y.Rangers. Na lane máme dvoch kanadských brankárov, prezradím, že sú to veľmi zaujímavé mená,“ informoval Krajči.

Na prvom tréningu v Lamači sa však neobjaví celý káder, hráči majú dovolenky a s ostatnými sa rokuje. Mužstvo však už bude viesť Miloš Říha. Z vlaňajšieho kádra by mali zostať Tičar, Nagy, Jeglič i Nedorost, Sersen má ponuky aj z iných klubov. Hráčom však klub dlhuje mzdy a aj to bolo predmetom jednania medzi oboma stranami.

Predložíme hráčom splátkové kalendáre, individuálne sa s nimi dohodneme na splácaní. Vždy sme sezónu končili s restami na platoch, do prvého buly nasledujúcej sezóny sme vždy všetko vyrovnali. Splátkové kalendáre musíme predložiť na schválenie aj KHL,“ vyjadril sa Krajči na a dodal: „My chápeme, že to nebolo ľahké ani pre fanúšikov. Veríme, že pochopia to, že sme chceli pre klub udržať čo najkvalitnejšiu ligu. Určite to pre nich nebolo pozitívne, ale jediné, čo ich presvedčí, je úspešne zvládnutá ďalšia sezóna a pri prvej výhre snáď zabudneme na všetko.“  

Nezmenená zostáva aj štruktúra klubu, najmä jej akcionárov.

Káder bude definitívne uzavretý 24. augusta, už o dva dni neskôr Slovan nastúpi na prvý zápas sezóny proti Admiralu Vladivostok.

 

 

 

Pridaj komentár