Slovan si z Piešťan odviezol nepopulárnu stovku

Piešťanské Čajky – BK Slovan 105:25  (28:7, 24:2, 28:8, 25:8)

V stredu nastúpili hráčky Slovana na palubovke favorita z Piešťan. Tímu, ktorý má vo svojom strede viacero reprezentantiek Slovenska ako aj legionárok zo zahraničia. Tento fakt sa od prvej minúty na ihrisku okamžite odzrkadlil. Slovanu v zápase chýbali jeho skúsené hráčky Križmová, Talajková a Mlynarovičová. Domáce začali aktívne, čoho výsledkom bolo víťazstvo po prvej časti 28:7. Mladé hráčky Slovana, ktoré dostali viaceré v zápase priestor nestačili favoritovi vzdorovať, prehrali polčas 52:9. Slovan napokon odchádzal z kúpeľného mesta s nepopulárnou stovkou.

Strelecky si najviac darilo Terézii Páleníkovej, ktorá zaznamenala 17 bodov, na strane Slovana bola najlepšou strelkyňou svojho družstva Simona Marcová s 8 bodmi.

Tréner BK Slovan : Danilo Rakočevič:

„Proti Piešťanom sme dali priestor viacerým mladým hráčkam. Chýbali nám tri  hráčky základnej zostavy. To sa prejavilo najmä v prvom polčase, keď nám zodpovednosť zväzovala ruky a produkovali sme veľa zbytočných strát. V zápase sme aj napriek konečnému výsledky mali aj dobré momenty a pre hráčky to bola obrovská škola. Gratulujem súperovi k výhre, ale aj našim hráčkam, ktoré dosiahli svoje prvé body v extralige.“

Pridaj komentár