Látal do Slovana nepríde, klub potrebuje na lavičku výraznú osobnosť

Len tri ligové zápasy vydržal na lavičke Slovana Nikki Papavasilliou. Paradoxne v nich dvakrát zvíťazil. Cyperčanovi však zlomilo väz niečo iné. Začalo to debaklom v príprave na ihrisku Slávie Praha a následnej prehre v generálke v bohemianskom „Dolíčku“. Iste, fanúšik môže namietať, že išlo iba o prípravu. Avšak že sa niečo deje, ukázal aj prvý ostrý súboj v predkole pohára UEFA proti priemernej Jelgave. Slovan nestrelil ani jediný gól a výkonom sklamal. V Senici síce v lige na jej pôde zvíťazil 1:0, ale výkon opäť pokrivkával. Domáci Záhoráci boli lepším mužstvom, v tomto prípade si netreba privierať oči. O troch bodoch rozhodla jediná vydarená akcia so zakončením Soumaha. Totálny výbuch na ihrisku lotyšského mužstva v odvete bol pre Papavasilioua zdvihnutým prstom, ktorý sa scvrkol niečo málo po výhre nad ViOnom v druhom kole. Prehra v Podbrezovej po ďalšom bezkrvnom výkone však naštvala už okrem fanúšikov aj majiteľa klubu Ivana Kmotríka a Cyperčan si kupoval letenky domov.

Nemožno však viniť iba Papavasillioua. Jeho príchod do Slovana sa v kabíne stretol s nadšením, jeho filozofiu i tréningové metódy si pochvaľovali všetci hráči, medzi nimi aj tí najskúsenejší – Vittek a Mucha. Slovan neodohral zlú jar, vyhral v Trenčíne, prešiel v pohári cez Žilinu, ostatné zápasy s týmito súpermi boli ozdobou ligy. Na hľadanie príčin súčasného stavu treba hlbšiu analýzu, jednoznačná odpoveď neexistuje. Fanúšik plače pri pohľade na zostavu bez odchovancov, druhý zasa dáva za vinu celej atmosféry Pasienkom, tretí by vymenil asi aj upratovačku. Pravda je niekde uprostred.

Stará pravda hovorí, že legionár by mal byť lepší, ako domáci hráč. V Slovane je ich dnes niekoľko, ale koľko z nich je dominantných? Azda iba Priskin, ale ten je vidieť možno v každom druhom zápase. S prižmúrením oka by možno prešiel sitom ešte De Kamps, ale zvyšné miesta by v pokoji mohli obsadiť odchovanci, ktorí majú oproti „cezpoľným“ jednu veľkú devízu. Belasú krv. Nebudeme nad kádrom lámať palicu, ale orchester potrebuje dobrého dirigenta a najmä takého, ktorému sa pri pohľade na nápis Slovan v útrobách štadióna rožiaria spomienky na množstvo krásnych triumfov a víťazstiev. Slovan momentálne potrebuje na lavičku osobnosť. Osobnosť s veľkým belasým srdcom.

Predvčerom sa niektorými médiami prehnala zaručená informácia, že na ponuku sadnúť si na belasú lavičku odmietol bývalý český reprezentant Radoslav Látal. „Informácia o oslovení trénera Látala sa nezakladá na pravde. Vedenie klubu žiadnym spôsobom nekontaktovalo českého trénera Radoslava Látala a správy, ktoré prevzali viaceré športové portály, sa nezakladajú na pravde. Je až pozoruhodné, akým spôsobom hľadajú médiá senzáciu a informácie si pred uverejnením neoveria,“ uviedla oficiálna internetová stránka Slovana.

Kto by teda mal viesť Slovan? Od roku 1996 sa na poste hlavného kormidelníka vystriedalo 33 trénerov. Málo či veľa? Lavičke šéfovali rôzne osobnosti, medzi inými aj traja Česi, ale aj bývalí hráči belasých Slovák, Pecko, či Tittel. Nie každý sa stretol s pozitívnymi reakciami fanúšikov. Jedného zo spomínanej dvojice Pecko – Slovák by sme si však vedeli predstaviť na lavičke ako asistenta. Hlavných trénerov bez zmluvy nie je v súčasnosti na trhu veľa, musí však prísť niekto s bohatými skúsenosťami, liga sa iba rozbieha.

Pridaj komentár