Slovan zbavený čara, s Novosibirskom tesná prehra (FOTO + VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Sibir Novosibirsk 2:3 (2:1,0:2,0:0)

Góly a asistencie: 17. Nedorost, 20. Surový (Bartovič) – 13. Šumakov (Sannikov), 25. Enlund (Kugryšev), 28. Monia (Kopejkin, Mamašev)

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Foster, Sigalet, Sersen (A), Mihalik, Štajnoch, Luža – Bartovič (C), Surový, Nagy (A) – Vondrka, Nedorost, Netík – Hudáček, Tičar, Jeglič – Rachůnek, Bližňák, Šťastný

Sibir: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Ožiganov, Mamašev, Ignatovič, Gimajev (A), Konev – Enlund (A), Koskiranta, Kugryšev – Kopejkin (C), Bobrov, Monia – Šumakov, Gubin, Sannikov – Butuzov, Vorošilo, Šalunov

Rozhodovali: Kiseľov, Ščeňov – Gordenko, Tomilov Vylúčení: 3:7 na 2 min., navyše Sersen /Slovan/ 5 + DKZ, Sigalet /Slovan/ a Gubin /Sibir/ 5 min, Štajnoch /Slovan/ 10 min. OT. presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Diváci: 9.681

Prvá šanca zápasu Slovana s Novosibirskom prišla až po šiestich minútach hry, keď sa pred Backlundom snažil tečovať nebezpečnú strelu Šumakova. Na druhej strane odpovedal Rachůnek nepríjemnou strelou na Koskinenovu vyrážačku, neskôr sa snažil presadiť v priestore pred bránkou Surový. V 13. minúte strelili hostia prvý gól, ktorý im ešte musel odobriť hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom. Úspešným strelcom bol Šumakov. Slovan potom zvýšil aktivitu, po jednom zo zákrokov ruských hráčov však odišiel do kabíny Nagy a už sa na ľade neobjavil. Aktivita belasých však pokračovala a výsledkom boli dve presilovky v krátkom slede. Tú druhú Slovan využil Nedorostom, ktorého strela z uhla zapadla za gólmana hostí. Dve a pol minúty pred koncom tretiny vzplanuli v Slovnaft aréne horúce vášne. Po súboji pri mantineli, po ktorom zostal na ľade hráč Sibiru sa do seba pustili Sigalet s Gubinom a ďalšie dve dvojice. Zo strany Slovana to boli Sersen a Tičar. Práve Sersen vyšiel z nasledujúcich rozhodnutí najhoršie a jeho rozdielový trest 5 + DKZ znamenal pre hostí dlhú presilovku. Backlund mal počas nej niekoľko výborných zákrokov, ktorými podržal svoj tím, 19 sekúnd pred koncom sa ale po chybe obrancu rútil Surový úplne sám na bránku Novosibirska. Svoj blafák zakončil, gól však musel opäť potvrdiť videorozhodca. Ten však o jeho uznaní rozhodoval tak dlho, že sa hráči oboch tímov pobrali do kabín a zvyšných 19 sekúnd sa preto dohrávalo na začiatku druhej tretiny.

Po tomto tak trochu komickom predstavení ruských rozhodcov sa pokračovalo v hre. Slovan oslabenie prežil, zakrátko mal dokonca minútovú možnosť presilovky. Po jej skončení však opäť udreli Rusi. Backlund vyrazil strelu Kugryševa iba pred seba, kde už číhal Enlund – 2:2. O pár minút už Sibir viedol. V ďalšej presilovke jeho hráči pekne zakombinovali a Monia zvýšil na 3:2. Ďalšiu veľkú príležitosť potom zlikvidoval  Backlund Kopejkinovi. Slovan mal možnosť na vyrovnanie v 30. minúte, keď hral v početnej výhode. Presilovka však ostala nevyužitá, rovnako ako aj ďalšie príležitosti na oboch stranách.

Tretia tretina bola v hernej réžii hostí, Po troch minútach mal šancu opäť Monia na pravej strane, keď tečoval strelu Bobrova, Backlund zmenu skóre nepripustil. Backlund bol potom opäť v hlavnej úlohe na strane Slovana, počas rýchlej tretej tretiny, kedy sa hralo plynule a bez častých prerušení. Gólman belasých zlikvidoval niekoľko šancí hostí, ktorí v tretej tretine jasne na ľade dominovali. Napriek veľkej snahe a bojovnosti sa Slovanu nepodarilo streliť vytúžený vyrovnávajúci gól, a to ani v záverečnom tlaku počas power play, v ktorej Hudáček, pri možnosti vyrovnať netrafil odkrytú bránu! Po sérii troch víťazstiev na ihriskách súpera sa tentokrát musel skloniť pred Novosibirskom. Už zajtra ho však čaká reparát proti Amuru Chabarovsk.

Petri Matikainen: „Je to pre nás veľmi ťažká prehra. V zápase bolo veľa emócií, najmä v prvej tretine. Pred zápasom sme prišli o Starostu, v závere úvodnej tretiny aj o Nagya, veľa hráčov sme mali na trestnej lavici. Prežili sme síce 5-minútové oslabenie, dokonca sme v ňom aj skórovali, no stratili sme po prvej tretine koncentráciu, čo bolo rozhodujúce. V tretej tretine sme chceli stav otočiť, akoby nám chýbala rovnováha. Stále dostávame veľmi lacné góly, musíme sa v týchto veciach zlepšiť.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“70″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan sibir“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

4 thoughts on “Slovan zbavený čara, s Novosibirskom tesná prehra (FOTO + VIDEO)

• 30. októbra 2014 at 23:07

Trosku som sa tohoto zapasu bal… ta seria Novosibirsku bez vyhry sa zial skoncila na nasom lade. Aj ked kto vie, ak by hral cely zapas Nagy…

• 31. októbra 2014 at 10:06

prvy gol sibiru…podla tychto zaberov brana bola posunuta napriek tomu gol uznali cas 1:30, suroveho gol nie je dobre vidno 3:31..zeby kompenzacia?

• 31. októbra 2014 at 10:24

V telke vraj (nevidel som) bol zaber zhora a bolo vidno ze Surovy gol dal a brankar si ho potom betonom posunul pred ciarou… Ten ich prvy ale nemal platit, ak spravne rozumiem pravidlu, na technicky gol musi byt umyselne posunuta brana a nie natlacenie hraca, zvlast ked Mihalik ho ani nefauloval..