MFK Zemplín Michalovce –  ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1)

Góly: 56. Koscelník – 26. a 71.Soumah, 78. Saláta.

Žlté karty:  Sipľak, Kira – Saláta, Rundič

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Šimčák, Grič, Žofčák (72. Dimitriadis), Sipľak – Regáli (14. Kushta), Koscelník, Danko (72. Turik), Kavka – Serečin, Qose

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Rundič, Kubík, Saláta, Antálek – M. Rigo (58. Ďuriš), Kóňa (81. Mašulovič) – Damnjanović, Šefčík (72. Nascimento), Pinte – Soumah

Rozhodca: Miroslav Fajčík – Juraj Lieskovský, Rastislav Žákech – Peter Kráľovič.

Návšteva: 604

Stretnutie sa začalo s oboch strán opatrne. V piatej minúte mali Michalovce k dispozícii priamy kop, Žofčák trafil iba do múru. Slovan odpovedal Soumahom, ktorého strelu zblokovala obrana Zemplína na roh. Po štvrťhodine hry sa brankár Kira pošmykol, Soumah nedokázal loptu usmerniť do brány. Kanonier Slovana neuspel ani po realizácii priameho kopu, ktorý poslal nad bránu. V 26. minúte Kira obrovskou chybou daroval gól Soumahovi, ktorý poľahky otvoril skóre, zaznamenal svoj 19. ligový gól, dotiahol sa na Žilinčana Hlohovského. V závere prvého dejstva sa po Damnjanovićovom rohu v päťke dobre zorientoval Saláta, ktorý iba tesne minul.

Krátko po zmene strán sa do príležitosti dostal Soumah, ten síce skóroval, ale pre postavenie mimo hry jeho gól nebol uznaný. Michalovce sa po nenápadnej akcii dostali do šestnástky, aby Koscelník vyrovnal. Hra sa postupne vyrovnala, hráči Slovana sa snažili prechádzať individuálne, čo sa im nedarilo. Dvadsať minút pred koncom  v úniku fauloval Soumaha Kira iba za cenu žltej karty. Rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý faulovaný Guinejčan nepremenil. Už o minútu napokon najlepší strelec Slovana zvýšil na 2:1. Tretí gól belasých po rohu pridal Saláta. Svoju ligovú premiéru si v stretnutí zapísal 19-ročný Mašulovič, ktorý nastúpil na záverečných desať minút. V zápase už gól nepadol, Slovan ukončil ročník výhrou nad Michalovcami 3:1. Keďže Hlohovský skóroval, korunu kráľa ligových strelcov získali dvaja hráči, ktorí zaznamenali 20 gólov.