Tehelné pole vo výstavbe, bývalý predseda fanklubu hovorí so slzami v očiach (FOTO)

Na Tehelnom poli je opäť rušno! Včera sa pustili do pilotných prác na výstavbe Národného futbalového štadióna zameriavači, robotníci a ďalšie ťažké mechanizmy! Opäť sme o niečo bližšie k nášmu štadiónu!!!!

„Základ štadiónu bude nemenný a to je pre dnes dôležité. Všetko ostatné je len doplnok. Z môjho pohľadu by bolo pekné, ak by sa nám podarilo vybudovať okolo štadióna rušný život. Chceme detské ihriská, cukrárne, kaviarne a podobne. Aby bol v komplexe prirodzený život počas celého roka, bolo by výborné, ak by ho napĺňali ľudia z okolitých bytov. Prioritné je, aby bol na tento štadión každý v Bratislave hrdý. Ja si ho na ramená nenaložím, ani ho nikam neodnesiem,“ povedal pred časom Ivan Kmotrík, majiteľ klubu.

Okolo začiatku stavby boli nedávno rôzne šumy, magistrát so schválením stavby dlho otáľal. Dnes je však všetko inak a stroje a mechanizmy na pozemku dávajú dôvod k optimizmu. Nový stánok, kde by okrem Slovana mala hrávať aj slovenská reprezentácia má termín dokončenia do 31. decembra 2017. Výstavba NFŠ by mala stáť 70 až 72 mil. €. Z nich 27 mil. € prispeje slovenská vláda, ktoré vyčlenila zo svojich rezerv. Na mieste Tehelného poľa by mal vyrásť moderný futbalový štadión s kapacitou vyše 20-tisíc miest.

Okrem hráčov sa samozrejme nového stánku nemôžu dočkať ani diváci. Najmä tí, ktorí Slovanu zasvätili celý svoj život. Jedným z takých je aj Rudolf Hesek. Tento dnes 66-ročný pán chodí pravidelne na Slovan od svojich troch rokov. Najskôr s otcom, od svojich desiatich rokov sám. Sedemnásť rokov dokonca riadil fanúšikov z pozície predsedu fanklubu. Vtedajší členovia mali dokonca každý rok aj svoj ples. Čo je však najväčším dôkazom vernosti a lásky ku klubu, o tom hovoria jeho slová: „Pre mňa je to pocit, ako keď sa vám narodia vlastné deti, alebo keď sme získali najväčšie trofeje. Či už víťazstvo v PVP proti Barcelone, alebo federálny titul. Neveril som, že sa ešte dočkám nového štadióna. Pre mňa je to neopísateľný pocit, je to viac ako výhra v lotérii, rovnako aj pre mojich kamarátov z tribúny. Neveril som tomu a plakal som pri pohľade na zanedbanú trávu a zdevastované tribúny. Pre mňa osobne je začiatok výstavby novou chuťou do života, omladol som minimálne o desať rokov. Verím, že nový stánok bude mať dopad na hru i chod celého klubu. Slovan na Pasienkoch nemal dôstojné miesto, bola to viacmenej Petržalka na Interi. Nový štadión však prinesie úplne iné radosti, pri tomto pohľade ma nič nebolí, ani keby som mal zlomenú nohu,“ vyznal sa Rudolf Hesek, jeden z najskalnejších srdciarov medzi fanúšikmi a pokračoval: „Keď som vkročil na zrekonštruovaný štadión Ondreja Nepelu, plakal som. Viem, že rovnaké pocity budem mať aj po príchode na nový futbalový štadión. So Slovanom som pochodil celú Európu, kvôli nemu som dokonca utiekol aj z nemocnice a menil dátum svadby,“ pridal na záver niekoľko úsmevných zaujímavostí Rudolf Hesek.

Čo dodať? Veríme, že rovnakú radosť prinesie nový štadión všetkým, ktorí nesú Slovan hlboko vo svojom srdci.

 

Fotogaléria 8.1.2015 by Tomáš Zubák

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“108″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“TP 8.1″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

 

Pridaj komentár