V druhom tohtoročnom zápase sa Slovan na pôde bieloruského Minska predstavil v dobrom svetle. Domáci mali v prvej tretine viac šancí, ujali sa aj vedenia po zásahu Lingleta. Slovan mohol vyrovnať, no v niekoľkých šanciach nebol úspešný.

Druhá tretina však potešila fanúšika belasých, ihneď v jej úvode sa konečne presadil po dlhšej pauze Nagy. Slovanu gól pomohol a počas celej druhej dvadsaťminútovky pôsobil oveľa svižnejšie, ako v prvej tretine. Domáci však napriek tomu mali niekoľko šancí na gól a belasí mohli ďakovať iba skvelému Backlundovi, že sa Dinamo presadilo ib a jediný raz a to v samom závere.

Tretiu tretinu začal Minsk strelou do žrde, Slovan mohol vyrovnať v nasledujúcej presilovke, ktorú zahral bravúrne. Aj zvyšok času sa niesol vo veľkej aktivite Slovana, obrovské šance mali Vondrka i Nagy, presadil sa však až Jeglič v 57. minúte. V predĺžení mohli obaja doviesť duel do víťazného konca, rozhodnúť však museli až nájazdy. V nich sa presadili domáci dvakrát, zatiaľ čo Slovan iba raz a z bieloruskej metropoly si tak odváža iba bod za remízu v riadnom hracom čase. Dinamo si teda vzalo požičané z Bratislavy, keď vrátilo Slovanu prehru rovnako po nájazdoch.

Dinamo Minsk – HC Slovan Bratislava 3:2 sn (1:0,1:1,0:1, – 0:0)

Góly a asistencie: 6. Linglet (Vesce), 40. Vesce (Ellison, Bailen), 65. Stepanov  – 22. Nagy (Barker, Murley), 57. Jeglič (Netík)

Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Krajíček, Nogačjov, Bailen, Lisovec, Šinkevič – Kaljužnyj, Szczechura, Cheechoo – Linglet, Ellison, Vesce – Drozd, Meleško, Materuchin – Stepanov, Kitarov, Razvadovskij.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Starosta, Kozák – Bartovič, Surový, Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – Hudáček, Murley, Vondrka – Kudrna, Šťastný, Ölvecký – White.

Rozhodovali: Komarov, Naumov – Menšich, Golovlov Vylúčení: 3:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Zdroj hlasy po zápase. hcslovan.sk

Petri Matikainen: Diváci dnes videli zaujímavý zápas. Domáci majú skvelý tím a silu ukázali najmä vo svojich presilovkách. Aj napriek nepriaznivému stavu v závere zápasu mužstvo neustále bojovalo, ukázalo veľkú vôlu po víťazstve, vytvorilo si tlak, niekoľko šancí a strelilo gól.  Som tiež rád s predvedenou hrou v rovnovážnom počte, v ktorej sme boli aktívnejší.  Bohužiaľ sme zápas nedokázali rozhodnúť v predĺžení, ani v nájazdoch, chceli sme viac, no máme aspoň bod.

Johan Backlund: „Musím priznať, že po takmer šiestich týždňoch zápasovej absencie zavinenej zranením som celkom nevedel, ako na tom som. Akonáhle zápas začal, cítil som sa čoraz lepšie, pomohlo mi samozrejme niekoľko úvodných vydarených zákrokov. Myslím, že celkovo sme nehrali zle a mrzí ma, že sme nezískali ten jeden bodík navyše. Mali sme na to dosť šancí. Ale ak sa pozriem na našu hru počas celých 65 minút, dnes to bol solídny výkon.“

Žiga Jeglić: „Bol to ťažký zápas s mužstvom, ktorému sa v tejto sezóne darí nad očakávanie dobre a hral pred vlastným vypredaným hľadiskom. My sme začali celkom dobre, aj napriek inkasovanému gólu v oslabovke sme mali viacero sľubných šancí, najmä v hre 5:5. Škoda, že sa nám opäť nepodarilo doviesť dobre rozohraný zápas do víťazného konca a je z toho iba jeden bod.“

Ladislav Nagy: „V rovnovážnom stave 5:5 sme boli lepší, mali sme viac gólových šancí. Dostali sme však dva góly v oslabení. Kanaďania v drese Dinama Minsk hrajú presilovky výborne, dokonale sa vidia. Je dobré, že sa nám podarilo vyrovnať, len škoda, že sme nedokázali streliť víťazný gól ešte v predĺžení, mali sme tam na to výbornú šancu. Nájazdy sú vabank, škoda, že sa nám v nich nepodarilo zlomiť tú sériu prehier. Musíme ešte zlepšiť hru vo fázach, keď má puk na hokejkách súper. Akoby sme všetci iba pozerali na puk, nepreberali sme si dobre hráčov a oni nám tam viackrát nebezpečne zbiehali. Backs však po zranení chytal naozaj výborne. Celkový dojem z hry bol dnes dobrý, ale mrzieť môže to, že sme tu nevyhrali.“

8 thoughts on “Slovan s Minskom opäť až na nájazdy, tentokrát v nich však ťahal za kratší koniec

• 8. januára 2015 at 20:05

Asi takto si predstavujem dobojovať základnú časť, ovšem bod patrí hlavne Backlundovi. Asi sa s tými motanicami pred našou bránou budeme musieť zmieriť a keď to súper využije na náš výkon sa už tak pekne pozerať zrejme nebude.. Ale za dnešok vďaka!

• 9. januára 2015 at 14:46

vykon dobry, ale co z toho, ked to na body nestacilo. a tuto sezonu to tak nebolo prvy krat, my by sme aj z juniora brankara spravili hviezdu zapasu..

• 9. januára 2015 at 17:08

Dovolím si trošku nesúhlasiť, tú fázu kedy sme z brankárov robili hviezdy sme mali hlavne v októbri a novembri a že tých zápasov teda bolo… Teraz máme problém v zadných radoch, góly celkom dávame. Zas je jasné, že ono všetko súvisí so všetkým aj vpredu aj vzadu..

• 9. januára 2015 at 22:27

najhorsie je, ze oni to presne povedia po zapase, kde boli chyby, co maju zlepsit a dalsi zapas robia tie iste chyby.. tazka sezona na fandenie 🙂
          ta obrana je ako na hojdacke, raz zahraju perfektne a potom sa tam motaju, nevedia si prebrat hracov a utocnici sa ponukaju kto kam pojde a vobec obrancom nepomozu..
          po tej solidnej priprave, ma ani nenapadlo, ze ta hra bude tak (niekedy) katastrofalna

• 9. januára 2015 at 12:44

Tiez som nepozerala cely zapas, ale to co som videla bolo vcelku prijemne pozeranie. Bolo by fajn, keby si do konca sezony udrzali aspon takyto herny prejav.