Tomáš Starosta pokračuje v KHL, nie však v drese Slovana

Hokejisti Slovana ešte nepoznajú svoju budúcnosť, v kádri mužstva však prišlo k prvej zmene. Bratislavu opúšťa reprezentačný obranca Tomáš Starosta, ktorý sa vracia do klubu Jugra Chanty – Mansijsk. Práve  z tohto klubu pred sezónou 2014/15 prišiel do Slovana. V uplynulej sezóne si na svoje konto pripísal v belasom drese 42 zápasov, získal 7 bodov za dva góly a päť asistencií.

Starosta Chanty Mansijsk dobre pozná. Pôsobil tu tri sezóny, odohral 133 zápasov, v ktorých zaznamenal 11 gólov, 22 asistencií a 33 bodov. Do Jugry prišiel z Ufy, s ktorou získal Gagarinov pohár. Jeho odchod sa stal skutočnosťou len predvčerom, nad ponukou neváhal: „Vlani som na zmluvu čakal až do začiatku sezóny, teraz to prišlo chvalabohu skôr. Čo sa týka Slovana, nikto so mnou nehovoril,“ prezradil pre náš web trenčiansky rodák.

strosta_jugra

Slovenský obranca sezónu nedokončil pre zranené rameno, ktoré mu dokonca museli operovať. Práve preto s ním tréner národného tímu Vladimír Vůjtek nemohol počítať na svetovom šampionáte v Prahe a v Ostrave. „Práve dokončujem rehabilitačné cvičenia, potom si pôjdem oddýchnuť. Po dovolenke ma čaká individuálna príprava na novú sezónu,“ dodal Starosta.

 

 

Pridaj komentár