Američan Chad Rau posilou Slovana

Vedenie Slovana sa dohodlo na zmluve s Chadom Rauom. Tridsaťjedenročný Američan prichádza do Slovana, ako svojho štvrtého mužstva v rámci nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy. Premiéru v KHL zažil pred dvoma rokmi v ďalekej Číne, obliekal tiež dresy Neftechimiku Nižnekamsk či Avangardu Omsk. Rau sa vo všetkých nedávnych pôsobiskách zaradil medzi ofenzívnych lídrov – podobné úlohy, rovnako produktivitu bude chcieť ukázať aj fanúšikom v Bratislave. V KHL nastúpil na 114 zápasov, pripísal si 58 bodov (33+25) . Najviac sa mu darilo v drese Kunlunu.

Zahral si aj v NHL  kde za Minnesotu odohral  deväť duelov (2+0), ďalších 360 odohral v AHL, kde nazbieral 165 kanadských bodov (72+93). V Európe pôsobil v EBEL lige i vo Fínsku, odkiaľ z SaiPa, kde patril najlepším strelcom mužstva.

„Veľkou devízou hráča je, že je použiteľný tak na pozíciach krídla, ako aj centra. Vo svojich pôsobiskách vo Fínsku, ale i KHL dokázal, že vie byť produktívny a pomáhať tímu dôležitými bodmi. Takúto rolu, od neho očakávame aj v mužstve Slovana,“ povedal pre oficiálny web belasých  hlavný tréner HC SLOVAN Vladimír Országh.

Rau pochádza z amerického štátu Illinois, s hokejom sa začal výraznejšie presadzovať v univerzitnej NCAA za tím Colorado College, odkiaľ bol aj draftovaný Torontom Maple Leafs, za ten však nikdy nenastúpil. Z univerzitného hokeja sa dostal Rau okamžite do druhej najlepšej súťaže v Severnej Amerike, AHL a bodovo sa zaraďoval medzi najlepších útočníkov svojho mužstva.

Pridaj komentár