Tretia výhra v rade na domácom štadióne (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Barys Astana 5:3 (3:1, 0:2, 2:0)

Góly:  9. Šťastný (Tičar, Jeglič.), 14. Nagy (Surový), 19. Nedorost (Kašpar, Luža), 46. Surový, 60. Barker – 17. Dawes (Dallman, Lundin), 35. Bochenski (Lundin), 40. Boyd (Dallman, Bochenski)

HC Slovan: Garnett (Pavlas), Barker, Sersen – Mihalik, Švarný – Starosta, Valach – Luža,  Paré, Nedorost, Kašpar – Nagy, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák.

Barys: Laco (21. Ivanov) – Dallman. Lundin, Semionov, Savčenko, Litvinenko, Ellerby, Ryspajev, Triasunov – Dawes, Boyd, Bochenski  – Žajlauov, St. Pierre, Krasnoslobodcev – Romanov, Kajgorodov, Puškariov – Grenc, Poliščuk, Jevdokimov

Rozhodovali: Gamalej, Naumov – Raming, Šichanov, Vylúčenia: 5:2, Diváci7.862

Stretnutie lepšie začali hostia z Astany, pritlačili Slovan do tretiny ale Garnetta vážnejšie neohrozili.  Prvá šanca Slovana sa skončila gólom, Tičar našiel ideálne Šťastného, ktorý otvoril skóre.  Krátko po vedúcom góle mohol Bochenski vyrovnať, ale v úniku zoči voči Garnettovi nepochodil. Na dva nula zýšili po dobrej Surového práci Nagy, ktorý presne mierenou strelou prekonal Laca.  Barys sa vrátil do zápasu využitou presilovkou. Na góly bohatú prvú tretinu uzavrel parádnou strelou Nederost, ktorý upravil na 3:1.

Do  druhej tretiny už nenastúpil Laco, ktorého nahradil Ivanov. Ten zlikvidoval Parého strelu i dorážku Ladislava Nagya. Slovan sa snažil pridať štvrtý gól, ale šance Parého i Surového sa v sieti neskončili. Barysu sa podarilo znížiť na 2:3 v presilovke, úspešným strelcom bol Bochenski. Astanu tento gól povzbudil, tlačila sa pred Garnetta, ten odolával. V samom závere druhej časti nestačil na Boydovu strelu, ktorý vyrovnal.

Pred treťou tretinou bolo všetko otvorené. Slovanu pomohla presilovka v zápase, v ktorej zvieral súpera, ten sa ubránil. V 45. minúte využil školácku chybu obrany hostí Surový, ktorý poslal Slovan opäť do vedenia. Barys si vytvoril viacero sľubných gólových príležitostí, Garnett v spolupráci obranou odolal. Belasí sa sústredili na obranu, prehusťovali stredné pásmo, museli sa ale brániť silnejúcemu tlaku hostí. Ten vyvrcholil v závere zápasu, kedy hrali presilovku, odvolali aj brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Barker strelou cez celé ihrisko pečatil výhru Slovana na 5:3.