Päť postrehov zo zápasu s Jokeritom Helsinki


Slovan napriek sympatickému a snaživému výkonu podľahol Jokeritu Helsinki. Zatiaľ čo sa v minulosti belasým proti Jokeritu darilo, prehra 1:3, bola treťou s týmto súperom v tomto ročníku.

Keď nie je meter ako meter

Po zápase s Nižnekamskom sa tréner Slovana Vladimír Országh vyjadril: „Ak rozhodca píska na obidve strany rovnakým spôsobom, je to v poriadku.“ Zatiaľ, čo sme v poslednom zápase a nielen my, ale aj napríklad Jeff Taffe výkon rozhodcov pochválili, tentokrát sa vraciame k starej známej pesničke. V prvej tretine sekol Červeného obranca Grant, hra pokračovala, aby za rovnaký faul putoval na trestnú ľavicu Gélinas. Samozrejme prichádzame k otázke, v čom sa tieto dva priestupky odlišovali. Sekundu po tom ako Gélinas skočil na ľad, dali hostia gól. A mohli  by sme pokračovať…je zaujímavé, že Jokerit podľa mužov v pruhovanom nemal žiaden faul do 58. minúty, (technický priestupok brankára Kalninsa za zdržovanie hry ako faul nepočítame), kedy fauloval Lauridsen, ktorý sa čudoval, že má ísť na trestnú ľavicu, kam najprv hlavní rozhodcovia poslali Jensena. Ako čerešničku by sme spomenuli zákrok na Chipchuru, ktorý sa odohral iba polmetre pred očami hlavného rozhodcu, po ktorom navyše hráč zostal ležať na zemi.

Stačilo jedenásť sekúnd

O tom, že Jokerit je silný v početných výhodách sa vie. Aktuálne im patrí šiesta pozícia vo využívaní presiloviek, v ktorých v sezóne zaznamenali 34 gólov. Pre porovnanie belasí majú na svojom konte 21 presilovkových gólov.  V tomto zápase hrali štyri presilovky, dali síce iba jeden gól, ale na ten im stačili štyri sekundy. Po vyhratom vhadzovaní prišla od modrej okamžite strela na Čiliaka, ten ju vyrazil pred seba, kde už bol na dorážku pripravený Maninnen. Presilovka bola využitá za jedenásť sekúnd. Maninnen proti Slovanu v tejto sezóne v troch zápasoch zaznamenal päť gólov. Ako sme už spomínali, prvý gól pri vylúčení Gélinasa, síce už nebol klasifikovaný ako presilovkový, ale padol kratučko po skončení Gélinasovho trestu.

Tutovky, ktoré mali skončiť gólom

Slovan mohol v zápase zaznamenať viac ako jeden gól. V úvodnej desaťminútovke si peknou sťahovačkou obrancu položil Jánošík, jeho pokus do hornej časti brány zneškodnil brankár Jokeritu. V sľubnej príležitosti sa ocitol aj Buc, dobre mierenú strelu Kalnis vykopol pravým betónom. V druhej časti bomba z medzi-kruhov z Gélinasovej hokejky iba tesne minula bránu súpera. V závere zápasu Taffeov projektil iba tesne minul bránu. Čiliak nemal toľko práce, ako v predošlom vzájomnom zápase na ľade Jokeritu. V tretej časti zaujala súhra hostí, po ktorej zazvonilo brvno.

Druhý gól v sezóne

Ako sme už spomínali, minimálne jeden gól, ak nie viac si belasí za svoj výkon zaslúžili. Škoda, že ten prišiel až v čase 59.56 z hokejky Kylea Chipchuru. Ten si našiel pred bránou odrazený puk, s kludom Angličana si počkal na správny moment, po ktorom potešil  9742 fanúšikov na tribúnach. Bol to jeho druhý gól sezóne, ktorým zarmútil brankára Kalnisa, ktorého od druhého čistého konta v ročníku delili štyri sekundy.

Keď príde po prehre potlesk

Nie je prehra ako prehra. Prehrať sa dá viacerými spôsobmi. Jokerit bol v tomto zápase hrateľný, treba uznať, že kvalita bola na ich strane, ale pri troche šťastia sa dalo bodovať. Samozrejme, rozhodcovia na to mali iný názor, ale na toto sme už počas nášho pôsobenia v KHL zvyknutí.  Ako sme už viackrát spomenuli, Slovan odohral dobrý zápas, za prehru sa rozhodne hanbiť nemusí, čo po zápase ocenili aj diváci. Po skončení stretnutia sa im kapitán mužstva Michal Sersen poďakoval za podporu a poprial im do Nového roku 2019 všetko dobré.

Pridaj komentár