Úspešné vystúpenia Slovanistov v národných výberoch

Počas reprezentačnej prestávky bolo v akcii viacero futbalistov Slovana, ktorí boli nominovaní do svojich národných mužstiev v rôznych vekových kategóriach.

Brankár Ján Mucha odchytal celých 90 minút proti Švajčiarsku, v ktorom Slováci vyhrali 3:2. Kornel Saláta do tohto stretnutia nezasiahol. Odohral celý zápas proti Islandu (3:1). Pôvodne nominovaný Róbert Vittek pre zranenie napokon z nominácie vypadol. Maďarsko reprezentoval v baráži o postup na Majstrovstvá Európy Tamás Priskin. Ten v prvom zápase, v ktorom Maďarsko vyhralo v Nórsku (1:0) do hry zasiahol ako striedajúci v samom závere stretnutia. V odvete (2:1) nastúpil v základnej zostave, svojim gólom pomohol svojej reprezentácii k postupu na šampionát do Francúzska. Na ihrisku strávil 62 minút. Lester Peltier bol nominovaný na dvojzápas v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v roku 2018. Jeho Trinidad a Tobago si poradil s Guatemalou (2:1), Peltier odohral 63 minút. Do zápasu s USA (0:0) nezasiahol.

Vo svojich reprezentáciách do 21 rokov sa objavila dvojica hráčov Slovana. Adam Zreľák, v úlohe kapitána priviedol svoj tím k dokonalému obratu nad rovesníkmi z Holandska. V závere stretnutia pečatil výhru gólom z pokutového kopu na (4:2).  Podobne ako Zreľák sa gólovo v kvalifikácii presadil aj Vukan Savičevič. Jeho Čierna Hora remizovala s Lotyšskom. Hráč Slovana odohral celých 90 minút, v 85. minúte vyrovnal na konečných 3:3. Do výberu Slovinska bol nominovaný  Ben Gasser, hrajúci za Slovan B. Ten do zápasu proti Srbsku (2:0) nezasiahol.

Výber Slovenska do 19 rokov zastupovali dvaja hráči. Obom sa strelecky darilo, čím sa podieľali na úspechu svojho tímu na kvalifikačnom turnaji hranom v Rusku. Dominik Greif odchytal dva zápasy z troch. Proti Rusku, v závere zápasu vyrovnával na konečných (1:1). Jeho spoluhráč zo Slovana B Adam Lázcko odohral všetky tri duely, strelecky sa presadil proti Severným Írom (2:0).