Situáciu pred prvým gólom som mal asi riešiť inak, priznáva Janus

Po zápase Slovana s Atlantom Mytišči sa tréner Matikainen nelichotivo vyjadril smerom k svojim zverencom, nešetril najmä mladíkov vo svojom tíme. Podľa jeho slov by sa mal zobudiť aj brankár Janus. Toho po dvoch strelách súpera vystriedal mladučký náhradník Baroš. „Pri prvom góle mi hráč vyšiel z rohu, no tú situáciu som možno mohol riešiť inak. Pri druhom som neskoro zareagoval. Boli to dve strely na bránu a obe skončili gólom, takže od trénera prišiel podľa mňa dobrý ťah, keď ma vystriedal,“ povedal na margo týchto dvoch momentov Jaroslav Janus. Baroš si teda svoju premiéru v KHL odbil celkom neočakávane. „Podľa mňa chytal dobre, za góly nemohol. Ale zasa sme prehrávali o dva góly, vrátili sa do zápasu a pokašlali si to,“ pochválil spoluhráča skúsenejší kolega a na otázku, či čakal, že sa v priebehu zápasu opäť dostane do bránky povedal: „Brankár musí byť pripravený vždy. Tréner sa rozhodol nechať Sama do konca zápasu, rozhodol sa takto a tým to hasne. Ale pri inkasovaných góloch mohol ťažko niečo urobiť. Je pre neho výborné, že si mohol okúsiť KHL v tak mladom veku.“ 

DSC_4602

Domáci zápas s Atlantom bol pre dlhý čas posledným pred domácim publikom. Slovan čaká dlhá sedemzápasová šnúra na ihriskách súperov, doma sa opäť predstaví až 18. februára proti Rige.  Aj preto fanúšikovia čakali, že vyprevadia svojich miláčikov na dlhú cestu víťaznou pozápasovou ďakovačkou. Opak bol však pravdou. „To čo my predvádzame posledné zápasy, to je jednoducho zlé. To už sa nedá ani hodnotiť. Veľmi chceme a to je možno to, čo nám zväzuje ruky. Chceme asi až príliš,“ reagoval na ďalšiu domácu prehru Janus a pokračoval: „Neviem, či je to tou eufóriou zo streleného gólu, alebo čím. Nestihneme sa ešte ani doradovať a už ťaháme puk z našej siete. To, že sa musíme z toho poučiť je jasné, ale „hasiť“ to teraz na konci sezóny už je veľmi zlé. Mali sme si tým prejsť oveľa skôr.“ V kabíne sa teraz belasí zídu o dva dni, dovtedy si budú užívať krátke voľno. „Máme teraz dva dni voľna, každý budeme s rodinami a musíme sa povenovať aj iným veciam okrem hokeja. Treba si vyčistiť hlavy,“ zneli slová Jara Janusa, ktorý nám vzápätí odpovedal na otázku, v akom poradí pôjdu na trip práve brankári: „To absolútne v tejto chvíli netuším.“ Play-off je už zrejme nad sily tohto tímu, sezónu by však mohli z ostávajúcich zápasov zachrániť nejaké body. V západnej konferencii je Slovan posledný a aspoň s týmto by jeho hráči mohli niečo urobiť. „Verím, že nejaké body z tripu prinesieme. Musíme však hrať samozrejme lepšie. Nám v tejto sezóne chýba rovnomerná krivka výkonov a to je podľa mňa najväčšie negatívum. Hráme raz dobre, raz zle. Nevieme sa ustáliť, raz sme hore potom zasa dole a takýmto spôsobom nemôžeme myslieť na play-off,“ pomenoval Janus jednu z hlavných príčin súčasného stavu.

One thought on “Situáciu pred prvým gólom som mal asi riešiť inak, priznáva Janus

  • 23. januára 2015 at 14:59
    Permalink

    Jaro, keď vypustíš pri svojich rozhodnutiach slovo „možno“, tak to budeš zasa starý dobrý ty. Tvoje zákroky musia byť „rozhodné“ a „isté“, buď tak, alebo onak, žiadne „možno“ ťa do formy nevráti. Chytať vieš, o tom žiadna diskusia, len musíš sám seba presvedčiť, že puk sa musí báť teba a nie ty puku.

    Tam to celé začína, i končí – v hlave.

Pridaj komentár