Zimná príprava ŠK Slovan Bratislava

Zimná príprava prvého mužstva ŠK Slovan Bratislava sa začína 8. januára 2018. Informuje oficiálny web belasých.

Belasých čaká poctivá zimná príprava pred jarnou časťou ročníka 2017/18. Nosnú časť prípravy tvorí sústredenie v tureckom Beleku, kde slovanisti odohrajú šesť zápasov s kvalitnými súpermi z Ruska, Ukrajiny, Srbska i Maďarska. Bezpochyby najatraktívnejším súperom bude FC Zenit Petrohrad.

Hráči dostali na zimné prechodné obdobie individuálne tréningové plány, zamerané na vytrvalosť a kondíciu. V pondelok 8. januára je na štadióne Pasienky naplánovaný úvodný tréning zimnej prípravy. Verme, že do zimnej prípravy sa postupne zapoja aj na jeseň pre zranenie absentujúci hráči De Kamps, Saláta či Rabiu.

Slovanisti pobudnú v Bratislave päť dní. V piatok 12. januára odlietajú do tureckej Antalye, odkiaľ je len neďaleko do tréningového strediska v Beleku. Výprava Slovana sa bude pripravovať v rovnakom tréningovom centre ako pred rokom.

Na úvod absolvujú zverenci Martina Ševelu tzv. hrubú prípravu so zameraním na kondičnú i hernú stránku. Prvý prípravný duel odohrajú belasí 20. januára a vyzvú v ňom aktuálne tretí celok druhej ruskej ligy Kridla Sovietov Samara. O štyri dni neskôr sa naši futbalisti stretnú s Olimpikom Doneck, ktorý je v najvyššej ukrajinskej lige na šiestom mieste.

Záverečná fáza sústredenia bude nabitá zápasmi s kvalitnými európskymi súpermi. V sobotu 27. januára si slovanisti zahrajú s Vojvodinou Novi Sad, ktorá dlhodobo patrí k špičke v rámci srbskej ligy. Ďalším súperom bude piaty tím maďarskej ligy Újpest FC.

Najatraktívnejším súperom v rámci zimnej prípravy bude FC Zenit Petrohrad, ktorý má svojej vitríne trofej za víťazstvo v Pohári UEFA a patrí k pravidelným účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov. Trénerom Zenitu je Roberto Mancini a v kádri sú známe mená ako taliansky obranca Domenico Criscito či kanonier Aleksandr Kokorin. So Zenitom sa belasí stretnú 4. februára.

Posledný prípravný duel v Turecku je na programe 6. februára s ukrajinským mužstvom NK Veres Rivne, ktoré sa v lige nachádza na piatom mieste.

Výprava Slovana odletí z Turecka 7. februára a okamžite sa začne pripravovať v domácich podmienkach. Generálkou na jarnú časť bude súboj v Zlíne, ktorý je na programe v sobotu 10. februára.

Prvé jarné kolo je naplánované na sobotu 17. februára 2018 a belasí v ňom pocestujú do Michaloviec.

Program zimnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava na jarnú časť sezóny 2017/18:

8. január: zraz hráčov na štadióne Pasienky a prvý tréning zimnej prípravy

12. január: odlet výpravy do Turecka a začiatok sústredenia v Beleku

20. január: ŠK Slovan – Kridla Sovietov Samara (Rusko), prípravný zápas

24. január: ŠK Slovan – Olimpik Doneck (Ukrajina), prípravný zápas

27. január: ŠK Slovan – Vojvodina Novi Sad (Srbsko), prípravný zápas

31. január: ŠK Slovan – Újpest FC (Maďarsko), prípravný zápas

4. február: ŠK Slovan – FC Zenit Petrohrad (Rusko), prípravný zápas

6. február: ŠK Slovan – NK Veres Rivne (Ukrajina), prípravný zápas

7. február: odlet výpravy zo sústredenia v Turecku

10. február: FC Fastav Zlín – ŠK Slovan, prípravný zápas v Zlíne

Program prípravných zápasov i termíny sa ešte môžu operatívne meniť.

Pridaj komentár