Barry Brust sa vracia do bránky Slovana

By  |  0 Komentárov

Do Slovana sa vracia Barry Brust. Informáciu priniesol oficiálny web bratislavského hokejového klubu.

„S vedením Slovana nastala v lete výrazne lepšia komunikacia v porovnaní s  nedávnou minulosťou. Svojim angažovaním chcem prispieť klubu vrátiť sa na pozície, ktoré mu patrili v čase odchodu zo slovenskej ligy do KHL a zvlášť, keď o rok oslavuje sto rokov. Aj preto sme sa dohodli na dvojročnom kontrakte. Teším sa a som nadšený, že budem chytať pred najlepšimi fanúšikmi, akých som vo svojej kariere zažil,“ povedal Barry Brust.

Populárneho brankára netreba priaznivcovi Slovana príliš predstavovať. Robustný Kanaďan si skvelé meno v Bratislave urobil v rámci svojho dvojročného pôsobenia v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy. Brust si v ročníku 2015/16, vo svojej slovanistickej premiére počínal skvele, keď v 37 dueloch dosiahol úspešnosť 92% zákrokov a pomohol tímu k postupu do playoff.

Rodák zo Swan Rivere v štáte Manitoba pokračoval vo svojej kariére ďalej jeden rok vo švajčiarskom HC Fribourg – Gottéron, kde opät prekročil hranicu 92,6% úspešných zákrokov. Naposledy bol členom kádrov Kunlunu Red Star, sezónu ukončil v Torpede Nižnij Novgorod. V ruskom celku bol Brust opäť ťahúňom mužstva, v základnej časti prispel 15 zápasmi postupom do playoff. V regulérnej časti i vo vyraďovačke bol Brust v percentuálnej úspešnosti opäť nad úrovňou 92%.

Miláčik bratislavského publika má skúsenosti z KHL  tiež z tímov Medveščaku Záhreb či Jugra Chanty Mansijsk. Počas svojej severoamerickej anabázy naskočil tiež do 11 stretnutí NHL, dlhé roky patril ku gólmanskej špičke v AHL.

„Angažovaním Barryho sme vyriešili pre nás veľmi dôležitú brankársku otázku. Verim že spolu s Láďom Habalom budú tvoriť kvalitnú dvojicu, čo sme považovali za kľúčové pri tvorbe tímu. Barry sa vracia do Slovana po dvoch rokoch a počas jeho pôsobenia patril nielem k výrazným oporám mužstva, pre fanúšikom k najobľúbenejším hráčom. K mužstvu sa hráč pripojí na začiatku nasledujúceho týždňa.“ vyjadril sa generálny manažér Juraj Bakoš.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.