BK Slovan s prvou výhrou v príprave

BK Slovan – BK Petržalka 76:47 (21:14, 16:15, 23:7, 14:11)

V hale na Domkárskej odohrali basketbalistky Slovana predposledný zápas pred ostrým štartom v extralige. V derby zápase si zmerali sily s Petržalkou, ktorú porazili rozdielom triedy. V tretej minúte Petržalka viedla 8:4, Danilo Rakočevič reagoval oddychovým časom. Ten belasým pomohol, Hujsiová šnúrou piatich bodov  poslala svoj tím do vedenia. To si Slovan strážil, Mlynarovičová dvoma úspešnými trojkami v úvode druhej časti nasmerovala Slovan k pokojnému víťazstvu. O osude zápasu sa rozhodlo počas tretej štvrtiny, kde Slovan dominoval pod oboma košmi, čoho dôsledkom bolo skóre 23:7. Strelecky sa v nej darilo Talajkovej, ktorá si pripísala osem bodov. V záverečnej časti sa hra prelievala z jednej strany na druhú, bojovalo sa o každú loptu. Slovan zápas kontroloval, zaznamenal prvé víťazstvo v príprave. Vo štvrtok hostí v Dome športu od 17.30 BK Tišňov.

Zostava:
Križmová 3, Hujsiová 10, Slezáriková 13, Marcová 4, Zarevúcka 7
(Talajková 15, Mlynarovičová 13, Tarkovičová 4, Polcerová 4, Ošťadalová 3)

Danilo Rakočevič k zápasu :“ Gratulujem hráčkam k víťazstvu.  Dobre sme hrali v obrane, keďže sme súperkám nedovolili dať veľa bodov. V útoku sme viackrát nepremenili vyložené príležitosti. Naše hráčky v zápase bojovali až do konca za čo im patrí vďaka. Vo štvrtok nás čaká posledný prípravný zápas pred extaligou proti BK Tišňov, aj v tomto duely chcem vyhrať.”