O víťazovi série medzi Banskou Bystricou a Slovanom rozhodne piaty zápas

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava  67:53 (21:9, 20:13, 13:14, 13:17)

V stredu bol na programe štvrtý zápas medzi Banskou Bystricou a Slovanom. V tejto sérii rozhoduje domáca palubovka, čo domáce od prvej minúty potvrdzovali. Hoci Slovan viedol po Mlynarovičovej trojke 3:2, bolo to z jeho strany na dlhú chvíľu všetko. V piatej minúte viedla Bystrica 10:3, tréner hostí reagoval oddychovým časom. Ten Slovanu pomohol, po šnúre bodov sa dostal späť do zápasu, keď znížil na 10:9.  Záver štvrtiny vyšiel domácim, ktoré aj vďaka úspešným trojkám vyhrali prvú štvrtinu 21:9. V druhej štvrtine sa Slovan snažil znížiť, svoj prvý trestný hod hádzal až v 12. minúte zápasu. Domáce si svoj náskok udržiavali, vďaka nepresnej streľbe hostiek svojim súperkám postupne odskočili na 19-bodový polčasový rozdiel.

Druhý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, domáce, vedomé si svojho priaznivého vedenia sa moc do útoku nehrnuli. Napriek tomu v 28. minúte viedli o 21 bodov. To skresala presnou trojkou Slezáriková, aby pred záverečnou štvrtinou prehrávalo jej družstvo o 18 bodov. Poslednú štvrtinu Slovan zahájil ofenzívou, viedol 7:0. Manko postupne stiahol, päť minút pred koncom na rozdiel desať bodov 57:47. Belasým sa nedarila streľba z trestných bodov, hoci viedol 13:3, Bystričanky si už vedenie nenechali ujsť. Po výsledku 67:53 sa sérae sťahuje do Bratislavy. Piaty zápas je na programe v sobotu o 17.00 v ŠH Domkárska.

Najlepšou strelkyňou domáceho družstva bola s 18 bodmi Jelenčínková, v drese Slovana sa najviac darilo Talajkovej so Slezárikovou, ktoré zhodne zaznamenali 13 bodov.