Cenné víťazstvo nad nepríjemným súperom

Ženy ŠK Slovan Bratislava dosiahli v 2. kole najvyššej slovenskej súťaže cenné víťazstvo na ihrisku v Dolnom Hričove, ktoré je domácou pôdou pre futbalistky ŠKF VIX Žilina. Išlo o náročného súpera, veď belasé v minulej sezóne so Žilinčankami prehrali oba vzájomné zápasy (doma 0:1, vonku 1:2), čo ich v konečnom dôsledku stálo majstrovský titul. Ani teraz to nebol jednoduchý duel. Ako prvé pohrozili Žilinčanky, po ktorých šanci zostala po zrážke s útočiacou hráčkou na zemi ležať brankárka Slovana Veronika Matušková. Po niekoľkominútovom ošetrovaní sa však našťastie mohla vrátiť o hry. Ešte v prvom polčase sa ocitla v bolestiach na zemi aj kapitánka slovanistiek Alexandra Hollá, no následne aj s veľkým sebazaprením dohrala celý zápas. Bratislavčankám sa podarilo dopraviť loptu do siete už v polovici prvého polčasu, keď sa z dorážky presadila Barbora Pucherová, no rozhodcovia sa v tomto prípade „upískli“ a gól mylne neuznali pre údajný ofsajd. Na presné zásahy si tak diváci museli počkať až do druhého polčasu. V 55. minúte poslala po faule domácej brankárky na Martinu Šurnovskú premeneným pokutovým kopom slovanistky do vedenia Simona Bačová. Už o minútu neskôr mohla stav zvýšiť Martina Švecová, no jej strelecký pokus skončil na žŕdke žilinskej brány. Gólová chvíľa tej istej hráčky však prišla v 70. minúte, keď po krásnej strele upravila výsledok na konečných 2:0. Domáce sa nevzdali ľahko, pri jednej z ich šancí pomohlo belasým brvno a pri ďalšej sa vynikajúcim zákrokom predviedla brankárka Matúšková. Z víťazstva 2:0 nad kvalitným protivníkom, ktorý sa vie na Slovan vždy špeciálne namotivovať mali slovanistky po záverečnom hvizde veľkú radosť.

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Vedeli sme, že pre dosiahnutie úspechu musíme tento zápas zvládnuť predovšetkým v našich hlavách a snažili sme sa koncentrovať na veci, ktoré vieme na ihrisku ovplyvniť. Dievčatá boli od začiatku trpezlivé, veľmi dobre si plnili taktické úlohy a v určitých fázach hry sa k nám priklonilo aj šťastie. Žilina má kvalitné družstvo a na domácom ihrisku je poriadne nepríjemná. Súperi tu len veľmi ťažko získavajú body, preto je toto víťazstvo pre nás veľmi dôležité. Viacero dievčat má z tohto zápasu menšie zdravotne problémy, preto dúfame, že sa nám ich podarí počas reprezentačnej prestávky dať do poriadku.“

VÝSLEDOK ŽIEN

ŠKF VIX ŽILINA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA           0:2 (0:0)

Góly: 55. Bačová (11 m), 70. Švecová.

Zostava Slovana: Matúšková – Lacková, Bytčánková, Čermáková, Pračková (90. Pribilová) – Hollá (C) – Šurnovská (77. Májovská), Kaláberová (73. Čahojová) – Bačová, Švecová, Pucherová (63. Horvátová).

Víťazstvo si pripísali aj belasé juniorky, ktoré nad Žilinou triumfovali presvedčivo 6:0. V prvom polčase sa strelecky presadili Patrícia Gašparovičová a Viktória Kratochvílová. V druhom dejstve najprv v rozpätí dvoch minút zaznamenala svoje premiérové súťažné góly v belasom drese Natália Cepková a neskôr ešte dvakrát skórovala Kristína Kollárová.

Liga žien i junioriek má teraz kvôli programu slovenských reprezentácií a Slovenskému poháru dlhšiu prestávku a slovanistky tak najbližší zápas absolvujú až 23. septembra, kedy doma na ihrisku pod Troma vežami privítajú družstvá Nitry.

VÝSLEDOK JUNIORIEK

ŠKF VIX ŽILINA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA           0:6 (0:2)

Góly: 11. P. Gašparovičová, 18. Kratochvílová, 43. a 44. Cepková, 65. a 76. Kollárová.