Kometa Brno vs. HC Slovan Bratislava 2:3 s.n. (0:1)(1:1)(1:0) (FOTO)

Zápas bol špecifický pre trénera Čadu, ktorý nielen v rodnom Brne hrával, ale aj trénoval. V domácej bránke dostal pred Čiliakom prednosť Falter, ktorý hneď v úvode kryl Sersenovu strelu od modrej čiary. V 3.minúte Janus zlikvidoval Ostříkovu šancu, poradil si aj Tonovou dorážkou. Vo výbornej hokejovej atmosfére v domácej hale Rondo predvádzali obe mužstvá od prvej minúty rýchly a útočný hokej. V 4.minúte sa vylučovalo na domácej strane, za sekania odišiel na trestnú lavicu Vágner. Slovan si v presilovke vytvoril tlak, ale Nagyovu bekhendovú strelu Falter kryl. Kometa sa ubránila prvej presilovke hostí. Po jej skončení domáci ohrozili Čermákom Janusa, ktorý puk chytil. O úvodný gól sa pokúšal v 8. minúte Netík, ktorý sa protismernou kľučkou zbavil obrancu, ale jeho umiestnenú strelu gólman domácich zneškodnil. Slovan naďalej podkuroval domácej obrane, ale Nedorosta o minútu na to v sľubnej šanci vychytal výborný Falter. Do dobrej šance sa dostal v 15. minúte mladý útočník domácich Raška, ktorý minul odkrytú časť Janusovej brány. Z proti útoku mohlo platiť staré známe nedáš – dostaneš, ale Bližňákovi šancu na gól zmaril Falter. V 18. minúte sa belasí za svoju útočnú aktivitu dočkali prvého gólu. Po Surového prihrávke sa presadil Libor Hudáček! Hostia z Bratislavy predvádzali v prvej tretine pekný útočný hokej. V jej závere putovali na trestnú lavicu hosťujúci Mihálik a domáci Ostřížek.
Do druhej tretiny nastúpili obe mužstvá so štyrmi hráčmi na každej strane. Slovan hral krátku 24 sekundovú presilovku, tá sa skončila Mojžišovým faulom. Domáci svoju druhú presilovku v zápase nevyužili. Krátko po jej skončení inkasovali v 25. minúte druhý gól z hokejky Jegliča! Slovan umne kontroloval v týchto fázach hru, nepúšťal domácich pred Janusa. V 31. minúte sa belasí dopustili technickej chyby, za zlé striedanie si odišiel odsedieť dvojminútový trest White. Presilovú hru Kometa využila, čím znížila na 1:2. Gól si pripísal po tečovanej strele Ostřížek. Domáci ožili a boli blízko k vyrovnaniu, ale Dočekalova strela skončila na Janusovej bráne. V 38. minúte dostal za vyhodenie puku dvojminútový Mojžíš, čím ponúkol možnosť domácim hrať presilovú hru. V 39. minúte trafila Ptáčkova strela Janusa do masky.
Slovan sa v tretej tretine ubránil krátkej presilovke domácich. V 42. minúte mohol tretí gól belasých pridať po Netíkovej prihrávke jeho menovec Tomáš Surový, ale Falter jeho pokus zlikvidoval. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 43.minúte mohol vyrovnať Ton, ale Janus bol proti. V 46. minúte sa do šance dostal Nedorost, domáci brankár si zastal svoje miesto. V 47. minúte dostal Slovan možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov a dostať sa do dvojgólového vedenia. Kometa oslabenie prežila bez ujmy, naopak v 51.minúte dala vyrovnávajúci gól, ktorý pre hru s vysokou hokejkou neplatil. V závere zápasu v krátkom časovom úseku odišli na trestnú lavicu Surový za podrazenie a Sersen za vyhodenie puku, čím dali domácim možnosť streliť druhý gól. V 59. minúte poslal zápas do predĺženia Vincour.

Góly : 18´Hudáček (Surový), 25´Jeglič(Tičar), 32´Ostřížek(Ptáček, König) PP, 59´Vincour(Ton,Ptáček)PP

Rozhodujúci samostatný nájazd : Tomáš Netík.

Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Ptáček, Dlapa, Hanzlík, Kuboš, Malec, König, Vágner – Mrázek, Vincour, Ostřížek, Ton, Hruška, Čermák (C), Holec, Burian, Koreis, Dočekal, Vondráček, Raška

HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Baranka, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Mihalik, Brejčák, Luža, Bakoš – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič (C), Bližňák, Murley – Hudáček, Surový, Netík – White, Tičar, Jeglič – Lunter, Šťastný

Rozhodca: Jeřábek, Čech – Reich, Skopal

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“12″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]