MBK Ružomberok prekvapenie na svoj účet nepripustil

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 95:34 (26:10, 16:10, 28:9, 25:5)

Slovan v sobotu cestoval na palubovku Ružomberku. Favorit zápasu bol vopred jasný, pre mladé hráčky Slovana ďalší zo zápasov, ktorý im mohol iba pridať na získavaní skúseností. V úvode stretnutia dokonca belasé viedli 8:7, domáce hráčke zapli na vyššie obrátky, postupne navyšovali svoj náskok. Ten bol po prvej štvrtine 16-bodový. Druhá časť bola vyrovnaná, o čom hovorí aj samotné skóre. Po prestávke sa stretnutie nieslo v réžii domáceho celku, ktorý postupne pridával jeden kôš za druhým, čoho výsledkom bol konečný stav zápasu 95:34. Najbližším súperom Slovana budú v sobotu 13.2.Piešťanské Čajky.

Najlepšou strelkyňou Ružomberku bola s 21 bodmi Tetemondová, za Slovan zaznamenala Marcová 11 bodov.